Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Klubów: Projekt nowej Ligi Mistrzów nie jest jeszcze pewny

Julia Cicha

7 czerwca 2019, 20:30

Sport

4 komentarze

Josep Maria Bartomeu i Oscar Grau byli dziś obecni na zgromadzeniu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA), na którym zajmowano się tematem SuperLigi Mistrzów, która mogłaby wejść w życie od 2024 roku. Prezes stowarzyszenia Andréa Agnelli zapewnił jednak, że nic jeszcze nie jest pewne, a do przedyskutowania wciąż pozostało wiele tematów.

− Niczego jeszcze nie podpisano, to będzie długi proces, choć wszyscy chcielibyśmy mieć już gotowe odpowiedzi. Musimy jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy. Wczoraj i dziś jedynie rozpoczęliśmy rozmowy na temat nowej Ligi Mistrzów. Wiele klubów jest sceptycznych w tej kwestii, ale odczuwam satysfakcję, ponieważ odłożyły one na bok swoje wątpliwości i zrozumiały naszą propozycję. Chcemy jak najlepiej podejść do tematu i w tym celu jesteśmy otwarci na przejrzystą konfrontację ze wszystkimi – powiedział Agnelli.

− Kluby z dużych, średnich i małych lig muszą mieć dostęp do systemu, w którym osiągnięcia będą ważniejsze od siły finansowej danej ligi. Obecny system tego nie daje, zwiększa jedynie różnice ekonomiczne między zespołami z bogatszych i biedniejszych lig. W ten sposób niektóre drużyny zostają pozbawione stabilizacji finansowej, której potrzebują, by rozwijać się na boisku i poza nim. Dlatego optujemy za reformą. Jako organizacja, która reprezentuje kluby biorące udział w rozgrywkach UEFA, musimy być w centrum debaty, by zmieniać przyszłość. Dlatego jestem zadowolony, że nasi członkowie poświęcili te dwa dni na otwartą i konstruktywną debatę, podczas której rozpoczęliśmy szukanie wspólnej pozycji – dodał prezes stowarzyszenia.

Wszystkie angielskie kluby oraz większość hiszpańskich (poza Barceloną i Realem) odrzuciły propozycję stowarzyszenia i poddały w wątpliwość dalszą działalność w ramach ECA, jeśli nie weźmie się pod uwagę ich zdania. Więcej o projekcie nowej Ligi Mistrzów można przeczytać w tym artykule. Natomiast stanowisko hiszpańskich drużyn opisaliśmy tutaj.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W systemie ligowym nie mamy 3 bramek przewagi w meczach, takie coś myślę, że jest fajne no i Barca może wygrać

Bartomeu na zdjęciu to Sith starający się kogoś udusić xD

Jedyne co w tym klubie jest pewne to wpie#dol w lm, rakitic w podstawowym skladzie i gargamel na nieruszalnym stołku. Mes que un club