Jordi Cardoner: W żadnym momencie nie było dyskusji na temat przyszłości Valverde

Radek Koc

7 czerwca 2019, 19:30

Sport, Marca

32 komentarze

Wiceprezydent FC Barcelony uczestniczył w Dniu Otwartym Fundacji Cruyffa i spotkał się tam z dziennikarzami. Jordi Cardoner wykorzystał okazję, aby podkreślić raz jeszcze zaufanie, jakim klub obdarza Ernesto Valverde.

- Nie było potrzeby, aby publicznie ogłaszać chęć dalszego kontynuowania współpracy z Ernesto Valverde. To nie jest kwestia, którą należałoby ogłaszać publicznie. W momencie, w którym doszło do kwestionowania pewnych spraw, podjęto decyzję o wyjaśnieniu wszystkiego. W żadnym momencie nie istniała debata na temat pozostawienia Valverde na stanowisku trenera, bądź usunięciu go z tego stanowiska. Dlatego też chcieliśmy jasno dać do zrozumienia, że w przyszłym sezonie to on będzie pierwszym trenerem Barcelony - powiedział. 

Wiceprezydent przekazał swoje wsparcie również krytykowanemu ostatnio Pepowi Segurze: - Segura wykonuje swoją pracę w bardzo dobry sposób i trzeba mu pozwolić, aby ją dokończył. Z naszej strony może liczyć na absolutne zaufanie. Jak moglibyśmy go nie mieć względem kogoś, kto pracuje w naszym klubie? 

Na pytanie o negatywne wyniki ankiet przeprowadzanych wśród kibiców, którzy w większości nie chcieli widzieć Valverde na ławce Barcelony w przyszłym sezonie, Cardoner odpowiedział: - Już od dawna nie wierzę w żadne ankiety. W każdym razie zarząd klubu nie opiera się na nich, podejmując decyzje. Z jakiegoś powodu socios wybierają  prezydenta klubu. 

Cardoner podzielił się również swoimi spostrzeżeniami na temat zakończonego sezonu: - Rozumiem rozczarowanie niektórych kibiców, ale wygranie ligi oznacza dobry sezon. Pamiętam, że jak byłem dzieckiem, wygranie ligi było trudnym zadaniem. Dlatego to był dobry sezon. Musimy być pozytywnie nastawieni. Zmartwieni muszą być ci, którym przyjdzie się mierzyć z Barçą. 

Na pytanie o dyspozycję Coutinho, wiceprezydent nie chciał wydawać żadnych ocen: - Powiedziałem, że sezon może zostać uznany za rozczarowujący ze względu na to, czego oczekiwali kibice i my sami, to jest wygrania wszystkiego. Nigdy jednak nie będę oceniać żadnego piłkarza. Podchodzimy do tej kwestii z największym szacunkiem. Ja wierzę w każdego zawodnika Barcelony.  

Ze strony działacza padł również komentarz dotyczący polityki transferowej klubu: - Kiedy sprzedajemy jeszcze przed kupowaniem nowych graczy, to nie tylko odpowiadamy na sytuację ekonomiczną klubu. Pieniądze są potrzebne, aby móc realizować operacje transferowe, które są przeprowadzane na początku danego roku budżetowego. Gdybyśmy zaczęli kupować w tej chwili, nastąpiłoby powielenie i wyszłoby na to, że dokonaliśmy dwóch zakupów zamiast jednego. Dzięki tak podstawowej zasadzie, zyskujemy więcej czasu na planowanie. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Zmartwieni muszą być ci, którym przyjdzie się mierzyć z Barçą." - on nadal żyje w czasach Cruyffa i Guardioli. Obecnie nikt się już nie boi Barcy. Kiedyś gra otwartą piłkę z Barca to było samobójstwo, teraz taki Eibar i Betis potrafią nas zdominować.

Ciekawe czy dotrwa do końca sezonu, wystarczy słaby początek i szybciej go zwolnią niż im się wydaje

a taka dyskusja to powinno byc minimum po takim sezonie (LM i PK)

Układy, układziki wszyscy zostają na swoich ciepłych posadkach.

Ci z Zarządu cały czas coś kręcą.

zabawne bo ja te dyskusje widze od koncówki poprzedniego sezonu i od początku minionego :D

Nie patrzymy na ankiety mamy w dupie kibiców, z tego taki wniosek, nie patrzcie i nie płacz ie jak was po następnym tak zmarnowany sezonie wywioza na taczkach. Rozumiem że nie da się zawsze wygrywać wszystkiego, ale nie można przegrywać w takim stylu, a w sumie i tak naprawdę bez stylu. Od początku mówię i pisze ze za tego trenera nie mamy stylu, a oglądanie większości meczy to meczarnia i obgryzanie paznokci do ostatniego gwizdka, żeby dowieść wynik i to nie koniecznie z jakimiś klubami top europejskiego, a z przecietniakami z LL. No ale taj wszystko jest w porządku. Żaden z młodych piłkarzy się nie rozwija, nabytki się uwstecznily, nie pokazują połowy tego co przed przyjściem do Barca, a to tu mają się piłkarze rozwijać nie cofać.

"Rozumiem rozczarowanie niektórych kibiców.." niektorych? :) Nie patrzy na ankiety, a zdaje się, że klub tworzą socios, którzy nie chcą na stanowisku Valverde, a ten ich potraktował jakby w ogóle zarząd miał wywalone w kibiców...

Serio ta wiare wasza w zawodnikow to widac na kazdym kroku..cucurella, miranda, malcom..idzcie sie walic z ta wasza polityka i calym valverde..pokazujesz klub od zlej strony tym ze nie braliscie pod uwage zwolnienia tego trenera

Chcialem napisac bardzo madre zdania, ale w polowie wymazalem zalamany... nawet juz sie nie chce. od 20 lat kibicuje ale tak jeszcze nie mialem. Wierze ze to bardzo przejsciowy okres do nowego odrodzenia. Byc moze z Xavim na lawce i Stegenem jako kapitanem... Niestety, prawdopodobnie juz bez Messiego. Tylko jak przetrwac?

Dorwały się do koryta złodzieje i teraz siedzą w garniturach i rozgrabiają klub, tym samym niszczą to co Barcelona stworzyła przez dziesiątki lat. Przecież jest coś takiego jak wotum nieufności wobec zarządu, cules skoro nie robią tego to ich sprawa.

Wedlug mnie trener poleci w trakcie trwania sezonu. Coś pójdzie nie tak i go pożegnamy

I pomyśleć, że tacy ludzie biorą za to ciężkie pieniądze

Tacy ludzie teraz rządzą tym klubem :)

Ja pierniczę, przecież oni się coraz bardziej pogrążają tymi wypowiedziami...

No kolejny rok meczenia buły i tradycyjny wpierdziel w LM na wyjeździe w 1/4 lub 1/2.

I tu tkwi problem, myślałem ze potrzeba zmian tylko w kwesti trenera ale tu widzę ze zarząd tez chyba do wymiany, Puyol, Xavi, tacy ludzie powinni teraz pełnić ważne funkcje tego klubu, młodzi z wizja i głodem nowego doświadczenia, uważam ze nadszedł czas nowego pokolenia w sprawach trenerów jak i zarządzania

Podaj różnice między Ajaxem a nami (obie ekipy odpadły w półfinale więc niby to samo)... A różnic tysiące!!!!!

Cały świat widzi tylko nie oni....

Ten to ma chyba taśmy na cały zarząd jak nikt nawet nie debatował nad jego odejściem
Komentarz usunięty przez użytkownika

Doskonałe podsumowanie obecnego projektu.

" W żadnym momencie nie istniała debata na temat pozostawienia Valverde na stanowisku trenera, bądź usunięciu go z tego stanowiska. "

No to pogratulować :]