AS: Ernesto Valverde wrócił do pracy i rozpoczął definitywne przygotowanie kolejnego sezonu

Radek Koc

7 czerwca 2019, 14:00

AS

106 komentarzy

Spekulowano, że w trakcie bieżącego tygodnia Ernesto Valverde mógłby wrócić do pracy i rozpocząć przygotowania kadry na kolejny sezon. Dziennik AS informował początkowo, że ani trener, ani żaden z jego współpracowników nie pojawili się w Ciutat Esportiva Joan Gamper. Sytuacja zmieniła się w czwartek. 

Centrum treningowe Barcelony było wyjątkowo puste przez pierwsze trzy dni tego tygodnia. Niektórzy oczekiwali rychłego przybycia Valverde, który wypoczywał ostatnio w Grecji, lub jego najbliższego współpracownika Jona Aspiazu. Próżno było szukać również innych ważnych figur takich jak Éric Abidal czy Pep Segura, głównych odpowiedzialnych za formowanie kadry zespołu. Prasa informowała, że jeśli doszło do jakichkolwiek spotkań lub rozmów, odbyły się one poza centrum w Sant Joan Despí. 

Jak informuje AS, sytuacja zmieniła się jednak w czwartek, kiedy do Ciutat Esportiva przybyli Valverde i Aspiazu. Ich spotkanie jest opisywane jak początek definitywnego rozplanowania okresu przygotowawczego. Obaj trenerzy muszą jeszcze potwierdzić daty meczów towarzyskich oraz zastanowić się nad największymi potrzebami drużyny i w konsekwencji ostatecznie zadecydować o ruchach na rynku transferowym.  

W ciągu kolejnych dni powinno dojść do spotkania członków sztabu szkoleniowego z osobami zajmującymi najważniejsze stanowiska w obszarze sportowym klubu. Wówczas zapadną najważniejsze i definitywne ustalenia, jeśli chodzi o kadrę Barçy. Do tej poy każdego dnia w ośrodku pojawiali się zawodnicy kontynuujący proces rekonwalescencji: Rafinha, Denis Suárez oraz Marc-André ter Stegen. Niemiecki bramkarz ma zakończyć swoje leczenie już dzisiaj i rozpocząć wakacje. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Smutno się robi czytając takie newsy. Zamiast podekscytowania na myśl o nowym sezonie, czuję nadchodzącą przeciętność i porażki. Za parę lat będziemy wspominać Valverde jako człowieka, który zmarnował ostatnie lat kariery najlepszego piłkarza na świecie.

@Frozen dokładnie też o tym pomyślałem...
« Powrót do wszystkich komentarzy