Oficjalnie: FC Barcelona przedstawia koszulki na sezon 2019/20

Julia Cicha

3 czerwca 2019, 19:34

FCBarcelona.es

146 komentarzy

FC Barcelona oficjalnie zaprezentowała koszulki na sezon 2019/20. Trykoty w kratkę będzie można zakupić już od jutra. Klub reklamuje je hasłem „Talent niejedną ma formę” i odnosi się do innowacyjności i kreatywności, którymi odznaczają się zarówno klub, jak i miasto Barcelona.

Klub i miasto łączy 120-letnia historia oraz wspólna pasja i duma. Dla Barcelony i Katalonii Barça jest jednym z czynników, które zachęcają osoby z całego świata do poznania miasta oraz kraju. W minionym sezonie na koszulce znalazło się dziesięć pasów reprezentujących dziesięć dzielnic Barcelony. Projekt na kolejną kampanię również związany jest z dzielnicami stolicy Katalonii, a dokładniej z Eixample i jego charakterystycznym, prostopadłym układem ulic zaprojektowanym przez Ildefonsa Cerdę. Po raz pierwszy w historii Barça rezygnuje z pasów na rzecz kratki.

Koszulkę uzupełniają krótkie, granatowe spodenki oraz getry w tym samym kolorze z bordowym paskiem. Po raz pierwszy do sprzedaży trafi też koszulka drużyny kobiecej, która od minionego sezonu ma sponsora, firmę Stanley. Damskie trykoty będą dostępne w sprzedaży od pierwszego tygodnia lipca.

Kolejną nowością na koszulkach jest przeniesienie katalońskiej senyery z tyłu kołnierzyka na jego przód w formie „V”. W ten sposób zyska ona na widoczności. Klub pisze, że nie ma jednej formy na pokazanie talentu ani jednego sposobu na pokazanie kolorów Barcelony. Nowy projekt ma pokazać innowacyjność i kreatywność. W ten sposób klub odnosi się również do słów Antoniego Gaudiego: „jeśli nie zrobiono czegoś wcześniej, to najlepszy powód, by zrobić to teraz”.

Kampania promująca nowe koszulki po raz pierwszy objęła zawodników wszystkich profesjonalnych sekcji sportowych. Wzięli w niej udział Leo Messi, Gerard Piqué, Sergio Busquets i Sergi Roberto z pierwszego zespołu Barçy, Lieke Martens, Alexia i Vicky Losada z drużyny kobiecej, Riqui Puig z Barçy B, Pierre Oriola z zespołu koszykarzy, Víctor Tomas (piłka ręczna), Ignacio Alabart (hokej na wrotkach) i Ferrao (futsal).

− To nowa i emocjonująca koszulka. Ma inny projekt, ale idealnie reprezentuje klub i jego związek z kibicami i osobami, które są sercem miasta Barcelony – powiedział Gerard Piqué.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest dramat, oczy bolą, łezka spływa po policzku widząc kratecke zamiast dumnych pasów:/
« Powrót do wszystkich komentarzy