Míchel Platini: Barcelona z Puyolem w składzie nie przegrałaby 0:4 z Liverpoolem

Julia Cicha

3 czerwca 2019, 21:30

Mundo Deportivo

83 komentarze

Míchel Platini zawsze był fanem gry Barcelony. Gdy wręczał Xaviemu i Inieście puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów, powiedział nawet, że zapłaciłby, by zagrać razem z nimi w zespole Barçy. Teraz były prezes UEFA wypowiedział się na temat aktualnych spraw dotyczących klubu oraz gry Leo Messiego.

− Messi ma rację, kiedy mówi, że tęskni za Xavim i Iniestą u jego boku. Obecna Barça nie jest już taka sama bez tych dwóch małych geniuszy. Busquets też nie może już tak samo zagrywać piłki.

− Szczerze mówiąc, uważam, że z Puyolem na boisku Barça nie przegrałaby 0:4 z Liverpoolem. W zespole brakowało kogoś takiego jak on, kto nie pozwoliłby kolegom się podłamać. Nie zapominajmy też, że był on świetnym obrońcą, wystarczy zapytać o to Cristiano lub innych wielkich zawodników, których krył. W każdej drużynie są podstawowi piłkarze, którzy stanowią jej trzon. Puyol był „swój”, bardziej niż ktokolwiek inny czuł te kolory, od dziecka bronił herbu klubu. Był jak Baresi czy Maldini w Milanie albo Tardelli w Juventusie.

− Obecnie oczywistym faworytem do zdobycia Złotej Piłki jest Leo Messi, za nim znajduje się Cristiano. Jesteśmy jednak dopiero w czerwcu, zostało jeszcze dużo czasu i rozgrywek. Poziom Leo, mimo porażki z Liverpoolem, był dużo wyższy niż innych.

− Mbappe jest o pięć Złotych Piłek za Messim i Cristiano, ale w wieku 19 lat został mistrzem świata. Myślę, że w przyszłości może zostać spadkobiercą tej dwójki, która zdominowała piłkę nożną przez ostatnie dziesięć lat. Przypomina mi Brazylijczyka Ronaldo z powodu jego siły, szybkości, dryblingu i umiejętności strzeleckich. Ma wszystko, by osiągnąć sukces, a wciąż jest młody. Według mnie jest najlepszym graczem tego pokolenia Francuzów, jest lepszy od Griezmanna i reszty mistrzów świata Didiera Deschampsa.

− Neymar nie myśli wyłącznie o piłce i to mu szkodzi. Powinien to zmienić, bo ma warunki, by odnieść sukces w PSG i reprezentacji Brazylii. Mam nadzieję, że na Copa América będzie już taki jak dawniej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O tym mówiłem już wcześniej. Messi to nie typ motywatora. Sam się podlamuje gdy mu nie idzie
« Powrót do wszystkich komentarzy