AS: W przyszłym tygodniu dojdzie do kluczowego spotkania Ernesto Valverde z klubem

Julia Cicha

1 czerwca 2019, 10:30

AS, Marca

61 komentarzy

Ernesto Valverde przebywa obecnie na wakacjach, z których wróci w przyszłym tygodniu. AS informuje, że od finału Pucharu Króla nie doszło jeszcze do osobistego kontaktu między Josepem Marią Bartomeu a trenerem Barcelony. Panowie zamienili zaledwie kilka zdań na pokładzie samolotu.

W poniedziałek Valverde zjadł kolację z Pepem Guardiolą, a następnie wyjechał z Barcelony akurat wtedy, gdy rozpoczęła się burza medialna związana z jego przyszłością w klubie. Media podają, że do spotkania szkoleniowca z przedstawicielami Barçy oraz do rozpoczęcia planowania kolejnego sezonu dojdzie w przyszłym tygodniu.

Według Marki Txingurri wie, że jego posada wciąż wisi na włosku. Prezydent wsparł trenera, ale niektórzy interpretują to jako decyzję samych zawodników. Inni uważają, że Bartomeu nie chce łamać złożonej obietnicy lub Barcelona nie ma pieniędzy na zwolnienie szkoleniowca. Na razie Valverde pozostaje jednak na stanowisku, ale każde jego działanie będzie uważnie obserwowane. Przyszły sezon z pewnością nie będzie dla niego łatwy. Trudne czasy czekają również zarząd, który zaczyna już powoli żyć wyborami, mającymi się odbyć za dwa lata.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niby taki przyjaciel Guardioli nasz Ernest a stosuje taki odmienny styl który pasuje bardziej do Mourinho. Że też Pep nie potrafi go przekonać do ofensywnej gry .

@dariooo A co ma piernik do wiatraka? To tak jakby mój kolega kupił sobie ferrari i co? także miałbym sobie zakupić choćby mnie stać nie było? 

@dariooo A kim ma grać po odejściu Xaviego i Iniesty? Wychowankowie to niestety poziom 3 ligi i nie są w stanie podołać wyzwaniom, jakim co roku jest tryplet. A innych zawodników jacy są potrzebni do "tiki-taki" nikt nie szkole (nawet wychowankowie Ajaxu mają nieco odmienną charakterystykę). A żaden trener, przed którym postawi się cel "Tryplet" nie zaryzykuje ich ogrywania. A w przyszłym sezonie meczy o przysłowiową pietruszkę praktycznie nie będzie. Dla przypomnienia - Puyol, Iniesta, Xavi i paru innych wybitnych wychowanków debiutowało w czasach, kiedy jakikolwiek puchar był dla klubu wielkim świętem.

@Ramon najlepszy komentarz tygodnia, zgadzam sie w 100%
« Powrót do wszystkich komentarzy