Frenkie de Jong żegna się z Ajaksem emocjonującym filmem w mediach społecznościowych

Julia Cicha

31 maja 2019, 14:45

31 komentarzy

Frenkie de Jong zagra w przyszłym sezonie w Barcelonie. Teraz przyszedł moment, w którym Holender musi pożegnać się z Ajaksem. Pomocnik zdobył z zespołem dublet, a dziś zamieścił na swoim koncie na Instagramie wideo, w którym żegna się z kibicami oraz z klubem.

Film przedstawia najlepsze momenty de Jonga w koszulce Ajaksu oraz niektóre jego wypowiedzi z minionych lat. Zawodnik dołączył do wideo wiadomość: „od pierwszego dnia, kiedy przeszedłem do Ajaksu, czułem się tu jak w domu dzięki niesamowitym osobom, które tu pracują. Podobał mi się sposób, w jaki myśli się tu o piłce oraz o tym, jak powinno się grać. Jakość personelu oraz zawodników, z którymi mogłem grać i pracować, była niesamowita. Codziennie z chęcią jeździłem do klubowego ośrodka i chciałbym podziękować wszystkim, którzy robią coś dla Ajaksu. Nie zapomnę atmosfery, która towarzyszyła nam podczas wieczorów gry w europejskich pucharach. W tym sezonie podbiliśmy Europę, zdobyliśmy Puchar i 34. mistrzostwo Holandii. Jestem dumny, że mogłem grać w tak fantastycznym klubie. AFC Ajax, dziękuję”.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Ik heb me vanaf de eerste dag dat ik hier binnen kwam thuis gevoeld dankzij de lieve mensen die bij deze club werken. Ik heb genoten van de manier waarop er hier gedacht wordt over voetbal en hoe het gespeeld moet worden. De kwaliteit van de staf en de spelers waar ik mee samen heb mogen spelen en werken was geweldig. Elke dag kwam ik met heel veel plezier naar de club toe en daar wil ik iedereen die iets voor Ajax doet voor bedanken. Supporters jullie waren geweldig! Tijdens de Europese avonden was er een geweldige sfeer die ik niet snel zal vergeten. Dit seizoen veroverden we Europa, wonnen we de beker en de 34ste landstitel. Ik ben super trots dat ik voor deze fantastische club heb mogen spelen. AFC Ajax bedankt

Post udostępniony przez Frenkie de Jong (@frenkiedejong)

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

będę mało skromny, od kilku lat czekałem na doskonałe pokolenie Holendrów. Wiedziałem, że przyjdzie. uwaga nadchodzi trzęsienie piłkarskiego świata. dziękuję do miłego

On jest za dobry na lawke..jesli valverde go posadzi i da mu na caly sezon kilka ogonow jak malcomowi i jakies mecze w pk to bedzie glupkiem..ma diament jak kur..a zamieni go w byle kamyl swoim fachowym trenerstwem to mam nadzieje ze kibice go wykopia ze stadionu 

Mądry chłopak. Tak się odchodzi ze swojego klubu, z klasą, bez niepotrzebnych ceregieli. Wielu mogło by się od niego uczyć. Oby cieszył nas swoją grą jak najdłużej.

Już się nie mogę doczekać jego gry w koszulce Barcy z jego wizją gry przypomina mi troszke naszego Ineste:)Jeszcze raz witamy Frenki!

W przyszłym sezonie podstawowymi pomocnikami powinni być: Cou-Arthur-DeJong, ale niestety widząc poczynania EV Cou będzie miał być skrzydłowym i pewnie razem z Frenkiem zostaną przyspawani do ławki.
Przecież Rakieta i Busi są nietykalni...

Mam nadzieje ze Busi wyleci ze skladu na rzecz de jonga

Kocur; ) uwielbiam tego gościa 

Czas odpalić Rakiete i zadomowić szybko z pozycją 1 składu Frankiego.

Witamy na ławce rezerwowych, mam nadzieję że pożegnałeś się też ze swoją karierą w Barcelonie, szkoda chłopaka...

To jego uwolnienie się z piłką lewa prawa i myk jest świetne :D
Modrić approves.

Aż mi to szkoda przy takim trenerze jak EV.

Tylko żeby nie zmarnować jego talentu i potencjału. Zdrowaśkę walnę za to.

Nie mogę doczekać się jego gry w naszych barwach ! :)