Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

31 maja 2019, 11:00

74 komentarze

Kontynuujemy cykl, w który przybliżamy Wam poranne doniesienia transferowe hiszpańskich mediów. Dziś pojawiło się sporo sprzecznych informacji o potencjalnym przejściu Neymara na Camp Nou.

Antoine Griezmann

Cadena SER: Barcelona uzgodniła i podpisała porozumienie z Francuzem w marcu, jeszcze przed odpadnięciem Atlético z Ligi Mistrzów. Negocjacje były prowadzone od listopada ubiegłego roku. Istnieją na to dowody, które niedługo ujrzą światło dzienne. 

Mundo Deportivo: Francuz zaoferował się Barcelonie, a ta rozpocznie starania o jego sprowadzenie 1 lipca, gdy klauzula zawodnika spadnie do 120 milionów euro. 

Matthijs de Ligt

Sport: Obrońca udzielił wypowiedzi dla RTL Boulevard: "Jestem bardzo rozemocjonowany z powodu tego, co może mnie czekać w najbliższej przyszłości. Jestem również spokojny, traktuję to jak wyzwanie, a to najważniejsze. Mam wiele opcji i muszę wybrać najlepszą". 

Nélson Semedo

Marca: Barça nie zamierza go sprzedawać, a klauzula odejścia obrońcy wynosi 100 milionów euro. Zawodnik otrzymywał już oferty na około 30-35 milionów euro i ta kwota będzie punktem odniesienia dla Atlético, które liczy, że niezadowolenie z niewystarczającej liczby minut sprawi, że Semedo opuści Camp Nou. 

Rodrigo

Mundo Deportivo: Barça interesuje się napastnikiem, ale nie jest on jej pierwszym wyborem. Z listy potencjalnych transferów został za to skreślony Kevin Gameiro.

Neymar

Sport: Zawodnik chce unormować stosunki z klubem, bo jasne jest, że w barcelońskiej szatni byłby mile widziany. Neymar nie skontaktował się jeszcze z Barceloną, a ta z pewnością nie wybadała jeszcze możliwości transferu z PSG. Napastnik chce również rozwiązać sprawę pozwu za niewypłacenie mu premii za przedłużenie umowy i uważa, że nie będzie to problemem, a wręcz zbliży do siebie obie strony w negocjacjach.

Mundo Deportivo: Mimo że we Francji nie ma klauzul odejścia, FIFA zezwala na odejście danego piłkarza z klubu po trzech sezonach i przy zapłaceniu przez niego odszkodowania, które w przypadku Neymara wyniesie około 170 milionów euro. Składa się na nie amortyzacja pozostałych lat kontraktu oraz pensja za ten okres. W takim wypadku Neymar może odejść do Barcelony za rok za ww. kwotę.

Denis Suárez

Sport: Pomocnik otrzymuje różne propozycje, a ostatnim zaintetresowanym klubem jest Atlético. Zespół z Madrytu zapytał o warunki transferu, a teraz rozważa, czy złożyć ofertę. Wcześniej Suáreza łączono również z Valencią oraz Napoli i Borussią Dortmund.

Marca: Valencia skontaktowała się już z Suárezem. Marcelino widzi u siebie pomocnika, bo zna go z czasów pracy w Villarrealu. 

Philippe Coutinho

Mirror: Chelsea czeka na rozwiązanie sprawy zakazu transferowego, ale równocześnie przygotowuje ofertę za Coutinho. Anglicy zaproponują około 140 milionów funtów, czyli 158 milionów euro. Brazylijczyk jest uważany za idealnego następcę Hazarda.

Mundo Deportivo: Sprowadzeniem Coutinho zainteresowane są Manchester United i Chelsea. Szczególnie drugi z zespołów chciałby widzieć u siebie Brazylijczyka. Barça jest gotowa sprzedać piłkarza za około 90-100 milionów euro, a Chelsea będzie na to stać po odejściu Hazarda do Realu. Kolejnym możliwym nowym pracodawcą Cou jest PSG.

André Gomes

Sport: Angielskie media zapewniają, że Everton jest blisko sprowadzenia Gomesa za około 30 milionów euro. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cena za którą Chelsea chce kupić Filipka jest wymysłem pismaków. Każdy wie, że Barca chce sprzedać Brazylijczyka i jeśli ktoś da te sto baniek to będzie sukces. 

@masik86 ja nie wiem, skąd niby takie info?

@masik86 sto baniek to mało jak będzie chciała go Chelsea. Biorąc pod uwagę że w Anglii znów będzie kotem jak w Liverpoolu i wykorzystując sytuację że Chelsea ma kasę trzeba żądać więcej.
« Powrót do wszystkich komentarzy