MD: Oriol Busquets i Juan Miranda podzielą losy Marca Cucurelli

Julia Cicha

30 maja 2019, 16:15

Mundo Deportivo

39 komentarzy

Większość zawodników Barçy B trafiła do niej po okresie gry w juvenilu, a w przyszłym sezonie powinna rozegrać kolejną kampanię, wykorzystując zdobyte doświadczenie i potwierdzając swoje umiejętności. Niemniej jednak, część piłkarzy odejdzie z drugiego zespołu Barcelony tego lata. Jak podaje Mundo Deportivo, dotyczy to m.in. 19-letniego Juana Mirandy i 20-letniego Oriola Busquetsa.

Idealnym rozwiązaniem dla lewego obrońcy byłoby pozostawienie go na kolejny sezon w Barçy B, choć Miranda zdaje sobie sprawę, że trudno byłoby mu o miejsce na lewej stronie defensywy w pierwszej drużynie. Piłkarz chce jednak odejść, a klub nie będzie utrudniać mu rozwoju w innym miejscu.

Sprawa Busquetsa jest nieco inna. Pomocnik zadebiutował w Barçy B już w 2017 roku i był jednym z ważnych graczy, dopóki nie odniósł kontuzji. Po dojściu do zdrowia ponownie potwierdził swoją dobrą formę i talent. W minionej kampanii rozegrał 30 meczów. Wszystko to sprawia, że Busquets ma oferty z innych klubów Primera División, a także z zagranicy. Po przyjściu de Jonga wydaje się mało prawdopodobne, by Oriol miał otrzymywać szansę w pierwszym zespole Blaugrany.

Obaj wspomniani piłkarze mogą podzielić losy Marca Cucurelli, ponieważ Barcelona chce w dalszym ciągu kontrolować ich przyszłość. Mowa o graczach z dużym potencjałem i klub nie chce, by wymknęli mu się z rąk. Możliwe więc, że Miranda i Busquets zostaną sprzedani z opcją odkupienia przez Barçę w przyszłości. Minuty gry na najwyższym poziomie ligowym są obecnie priorytetem dla młodych talentów ze szkółki.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zamknijcie ten klub, mam dość. 

@filon akurat w tej sytuacji klub zachowuje się wzorcowo.

@bartekkaczmarek Jak tak dalej pójdzie to stracimy wszystkie talenty, a grać będą Vidale i Kutińje.

@filon Miranda póki co jest trochę za słaby, aby być zmiennikiem Alby. On potrzebuje gry, aby się rozwijać. U nas tego nie dostanie. Dlatego słuszną opcja jest sprzedaż z opcją wykupu. W przypadku Oriola sytuacja jest taka, że nie ma szans na grę (zwłaszcza po przyjściu Frenkiego i tłumach jakie mamy w pomocy), a musi się rozwijać. Tak więc i tutaj dobrze jest go wypożyczyć lub sprzedać z opcją wykupu.
« Powrót do wszystkich komentarzy