Sport: Cztery przyczyny pozostania Ernesto Valverde w Barcelonie

Grzegorz Zioło

29 maja 2019, 14:30

Sport

154 komentarze

Po wczorajszej medialnej burzy związanej z pogłoskami o zwolnieniu Ernesto Valverde Josep Maria Bartomeu zapewnił media o zaufaniu do trenera Barcelony, który zachowa swoją posadę na kolejny sezon. Zdaniem Sportu istnieją cztery ważne czynniki, które zadecydowały o przyszłości Txingurriego na ławce trenerskiej Barçy.

1. Opinia Bartomeu

Prezydent Barcelony przez cały czas doceniał pracę Ernesto Valverde, także w najtrudniejszych sytuacjach. Mimo presji, jaką wywierano na Bartomeu po porażkach w Rzymie, na Anfield i w finale Pucharu Króla, prezydent nie ugiął się pod opinią części zarządu, która domaga się zmiany trenera. Bartomeu chce, by Valverde prowadził Barcelonę w przyszłym sezonie, a to właśnie on ma decydujące zdanie w tym klubie.

2. Chęci Ernesto Valverde

Drugim wielkim zwolennikiem pozostania Valverde w Barcelonie jest on sam. Szkoleniowiec wiele razy zapewniał, że nie zamierza podawać się do dymisji i czuje się na siłach, by dalej prowadzić zespół. Bartomeu zawsze chce unikać zwalniania trenerów, więc jeśli odejście za porozumieniem stron nie jest możliwe, zmiana na stanowisku szkoleniowca nie wchodzi w grę. W Barcelonie preferuje się zmiany, które nie są gwałtowne.

3. Inne priorytety

Obecnie klub uważa, że najważniejszym zadaniem jest renowacja kadry pierwszego zespołu, zwłaszcza znalezienie zmienników dla najczęściej grających zawodników. Mimo zapewnień o całkowitym zaufaniu do trenera część szatni zaczęła wątpić w zasadność jego dalszej pracy na Camp Nou, ale według klubu niektórzy z tych piłkarzy odejdą z klubu w letnim okienku, dlatego ich opinia nie będzie już mieć znaczenia.

4. Obawa przed zbyt pochopnymi decyzjami

Prezydent Barcelony uważa, że najgorsze, co można w tej chwili zrobić, to ugiąć się pod presją opinii publicznej i zwolnić Valverde na gorąco po porażce w finale Pucharu Króla. Bartomeu zawsze działa na chłodno i woli przeczekać okres medialnej burzy. W przypadku Valverde prezydent wiele razy zapewniał o chęci dalszej współpracy mimo głosów, które domagały się jego zwolnienia.

Fot. Asociación Beticismo / CC BY-NC-SA 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A pytanie w drugą stronę co według was nowego może dac Barcelonie Koeman czy Martinez?  W swoim CV nie mają nadzbyt imponujących klubów..  Nowy Trener nie oznacza diametralnie zmiany stylu..

@pozor A co może nam nowego dać Valverde po za tym, że będzie to samo co w poprzednim sezonie?

@Coutinho007 ukierunkowaną na cele szatnie, która broni Trenera, walkę o wszystkie trofea. Ludzie już całkiem odrzucają sukces w LaLiga,  finał PK czy półfinał LM..

@pozor Stawianie ciągle na tych samych zawodników, nieumiejętność uczenia się na błędach, dawanie Roberto na skrzydło zamiast Malcoma, dalej męczybuła i kolejna kompromitacja w LM. Jedynie jaką mam pewność u Valverde to jest to, że będą grały święte krowy po 30 90% sezonu w 1 składzie od deski do deski jak Ivan, Suarez, Busi bez względu na formę i będzie męczybuła I obrona Częstochowy.

@Coutinho007 co nie zmienia faktu,że nowy Trener będzie stosował rotację jakie Ty uważasz za słuszne.  To tak nie działa..

@pozor Trzeba zaryzykować i jakieś zmiany wprowadzać a nie kręgosłup 30+ wypalony gra od deski do deski bez względu na formę i efekty są jakie są. Valverde ich nie wprowadzi.

@pozor To jest drużyna, która po chyba 4 z rzędu wygranych PK, powinna go wciągać nosem

@pozor a jakie klubu ma Valverde przed Barceloną i co osiągnął ? Valverde może nam dać pewność dalszego problemu z grą młodych rozwojem i beznajdzieną grą!!!

@Coutinho007  Po prostu Valverde jest obsrany i tyle. Guardiola potrafil nawet w waznych meczach dawac szanse wychowanka przez co ich budowal.. Valverde na sile chce budowac graczy ktorzy wszystko wygrali i zapewne juz nie maja takie motywacji jak kiedys. Po katastrofie mowia caly czas to samo 0 ambicji i woli walki.

@pozor Może wtedy nie beda grali ludzie za zaslugi tylko ktorzy maja lepsza forme... Jak mozna wystawiac Roberto na skrzydlo ? przeciez to kryminal taktyczny

@Litman Ernesto nie lubi Malcoma więc wymyślił sobie alternatywę jak go upier... Przez co też przegrał mecz....

@Buksza Real Madryt wygrał tyle razy Ligę Hiszpańską, że też powinien ją wciągać nosem,absurdalnie głupi argument i brak poparcia..

@Litman Enrique Enrique również ustawiał Roberto na skrzydło i zdobył tryplet. Kryminał?
« Powrót do wszystkich komentarzy