Sport: Cztery przyczyny pozostania Ernesto Valverde w Barcelonie

Grzegorz Zioło

29 maja 2019, 14:30

Sport

154 komentarze

Po wczorajszej medialnej burzy związanej z pogłoskami o zwolnieniu Ernesto Valverde Josep Maria Bartomeu zapewnił media o zaufaniu do trenera Barcelony, który zachowa swoją posadę na kolejny sezon. Zdaniem Sportu istnieją cztery ważne czynniki, które zadecydowały o przyszłości Txingurriego na ławce trenerskiej Barçy.

1. Opinia Bartomeu

Prezydent Barcelony przez cały czas doceniał pracę Ernesto Valverde, także w najtrudniejszych sytuacjach. Mimo presji, jaką wywierano na Bartomeu po porażkach w Rzymie, na Anfield i w finale Pucharu Króla, prezydent nie ugiął się pod opinią części zarządu, która domaga się zmiany trenera. Bartomeu chce, by Valverde prowadził Barcelonę w przyszłym sezonie, a to właśnie on ma decydujące zdanie w tym klubie.

2. Chęci Ernesto Valverde

Drugim wielkim zwolennikiem pozostania Valverde w Barcelonie jest on sam. Szkoleniowiec wiele razy zapewniał, że nie zamierza podawać się do dymisji i czuje się na siłach, by dalej prowadzić zespół. Bartomeu zawsze chce unikać zwalniania trenerów, więc jeśli odejście za porozumieniem stron nie jest możliwe, zmiana na stanowisku szkoleniowca nie wchodzi w grę. W Barcelonie preferuje się zmiany, które nie są gwałtowne.

3. Inne priorytety

Obecnie klub uważa, że najważniejszym zadaniem jest renowacja kadry pierwszego zespołu, zwłaszcza znalezienie zmienników dla najczęściej grających zawodników. Mimo zapewnień o całkowitym zaufaniu do trenera część szatni zaczęła wątpić w zasadność jego dalszej pracy na Camp Nou, ale według klubu niektórzy z tych piłkarzy odejdą z klubu w letnim okienku, dlatego ich opinia nie będzie już mieć znaczenia.

4. Obawa przed zbyt pochopnymi decyzjami

Prezydent Barcelony uważa, że najgorsze, co można w tej chwili zrobić, to ugiąć się pod presją opinii publicznej i zwolnić Valverde na gorąco po porażce w finale Pucharu Króla. Bartomeu zawsze działa na chłodno i woli przeczekać okres medialnej burzy. W przypadku Valverde prezydent wiele razy zapewniał o chęci dalszej współpracy mimo głosów, które domagały się jego zwolnienia.

Fot. Asociación Beticismo / CC BY-NC-SA 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pochopną decyzją było przedłużenie umowy przed końcem sezonu 
« Powrót do wszystkich komentarzy