Media: Josep Maria Bartomeu nie rozważa zwolnienia Ernesto Valverde

Grzegorz Zioło

29 maja 2019, 11:00

RAC1/MD/Sport

136 komentarzy

Wczoraj hiszpańskie media, na czele z RAC1, donosiły o zbliżającym się zwolnieniu Ernesto Valverde, jednak według ostatnich informacji trener Barcelony utrzyma swoją posadę. Dziś taką wiadomość podaje również katalońska rozgłośnia, a wraz z nią inne media.

RAC1 twierdzi, że Josep Maria Bartomeu nie zamierza zwalniać Ernesto Valverde i postawi na niego również w przyszłym sezonie. Prezydent klubu twardo stoi na stanowisku, które wyrażał publicznie podczas ostatnich wystąpień, mówiąc, że trener nie jest winny rozczarowującej końcówki sezonu w wykonaniu Barçy. Opcja przedłużenia kontraktu Valverde o dodatkowy rok została uruchomiona już w lutym i Bartomeu nie zamierza wycofywać się z tamtej decyzji.

Prezydent nie ugina się pod presją części zarządu, która domaga się zmiany na stanowisku trenera. W najbliższych dniach w klubie dojdzie do wielu spotkań i analiz, które mają dać odpowiedź na pytanie, co zadziałało odpowiednio, a co nie. Valverde zachowuje spokój, rozpoczął wakacje i odcina się od medialnego zamieszania. Kontakt z klubem utrzymuje jego otoczenie, które nie dostało żadnego sygnału o ewentualnym zwolnieniu. Sam szkoleniowiec nie zamierza podawać się do dymisji i chce poprowadzić Barcelonę w swoim trzecim sezonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No to jeszcze Willian, Parejo, Aduriz i możemy rozpoczynać nowy sezon pełen niezapomnianych wieczórw

@JokerforBarca jeszcze Di Maria do tego i jedziemy :()
« Powrót do wszystkich komentarzy