Media: Josep Maria Bartomeu nie rozważa zwolnienia Ernesto Valverde

Grzegorz Zioło

29 maja 2019, 11:00

RAC1/MD/Sport

136 komentarzy

Wczoraj hiszpańskie media, na czele z RAC1, donosiły o zbliżającym się zwolnieniu Ernesto Valverde, jednak według ostatnich informacji trener Barcelony utrzyma swoją posadę. Dziś taką wiadomość podaje również katalońska rozgłośnia, a wraz z nią inne media.

RAC1 twierdzi, że Josep Maria Bartomeu nie zamierza zwalniać Ernesto Valverde i postawi na niego również w przyszłym sezonie. Prezydent klubu twardo stoi na stanowisku, które wyrażał publicznie podczas ostatnich wystąpień, mówiąc, że trener nie jest winny rozczarowującej końcówki sezonu w wykonaniu Barçy. Opcja przedłużenia kontraktu Valverde o dodatkowy rok została uruchomiona już w lutym i Bartomeu nie zamierza wycofywać się z tamtej decyzji.

Prezydent nie ugina się pod presją części zarządu, która domaga się zmiany na stanowisku trenera. W najbliższych dniach w klubie dojdzie do wielu spotkań i analiz, które mają dać odpowiedź na pytanie, co zadziałało odpowiednio, a co nie. Valverde zachowuje spokój, rozpoczął wakacje i odcina się od medialnego zamieszania. Kontakt z klubem utrzymuje jego otoczenie, które nie dostało żadnego sygnału o ewentualnym zwolnieniu. Sam szkoleniowiec nie zamierza podawać się do dymisji i chce poprowadzić Barcelonę w swoim trzecim sezonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Valverde gdyby miał odrobinę honoru sam podałby się do dymisji...

@Cosipi Dokładnie :D Każdy trener wygrywający drugą najlepszą ligę świata, z historyczną przewagą nad największym rywalem powinien się honorowo podawać do dymysji 

@Bykunn historyczna przewaga nad Realem nie wynika z dobrej gry Barcelony tylko wyjątkowo słabej Realu. Po raz pierwszy od 10 lat mistrz miał mniej niż 90 punktów. Więc rzeczywiście, Valverde wykonał wyśmienitą robotę.

@zywul Tak i mimo, że w historii naszych starć Real nie raz był beznadziejny to jakoś nigdy nie odstawiliśmy ich na aż taki dystans. Liga w tym roku była dużo równiejsza patrząc na miejsca 3-17 stąd taki wynik punktowy lidera i drugiej drużyny.

@Bykunn no wyrównał się poziom tylko, że spadł a nie wzrósł popatrz na europejskie puchary kto tam gra? A kto grał rok temu? Niestety ale co roku jesteśmy słabsi, ale Real i Atletico robią to samo więc nas nie wyprzedzą. 

@Bykunn każdy trener po dwóch historycznych kompromitacjach w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych powinien podać się do dymisji, stanąć i powiedzieć otwarcie „nie jestem w stanie wycisnąć nic więcej” 
« Powrót do wszystkich komentarzy