Luis Milla: Ernesto Valverde ma za sobą dwa wielkie sezony w Barcelonie

Radek Koc

27 maja 2019, 21:00

AS

26 komentarzy

Były gracz Barcelony, a obecnie trener Luis Milla podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat efektów pracy Ernesto Valverde z drużyną Barçy. 

- Być może Barcelona, wobec ewentualnych wątpliwości w związku z osobą trenera, skonsultowała już tę kwestię z piłkarzami. Ostatecznie dwa sezony pracy Valverde z Barçą były wspaniałe. Wygrał dwa razy mistrzostwo kraju, a to nie jest łatwe. Zespół zademonstrował dużą regularność. Wygrał również Puchar Króla. 

- Włodarze i trener Barcelony muszą teraz dokonać analizy tego, co wydarzyło się w Lidze Mistrzów. To zupełnie odmienne rozgrywki. W 15 minut można znaleźć się poza turniejem. Zawodnicy źle rozpoczęli spotkanie, a Liverpool sięgnął do swojej filozofii i odrabił straty. Bywa tak, że nie rozpoczyna się z właściwą koncentracją, ponieważ ma się w zapasie rezultat, który będzie łatwo obronić. Nie jest się dobrze skoncentrowanym i nie rywalizuje się w taki sposób, w jaki trzeba to robić na poziomie półfinałów Ligi Mistrzów. To kwestia mentalna. Być może również fizyczna.

- W klubie trzeba dokonać analizy tej sytuacji i poprawić ją. Jeśli jednak chodzi o trenera, to jestem pewny, że piłkarze bardzo by się zdenerwowali, gdyby tylko dowiedzieli się, że włodarze klubu mogą rozważać zwolnienie Valverde. Przecież wygrali ligę z tak dużą przewagą punktową. Trzeba to docenić. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wielu dyskutantów pisze:
"Mam bardzo duże wątpliwości co do trenera a poza tym popełnił ten sam błąd dwa razy. Jest to niedopuszczalne"
Raz myli się tylko saper - dajmy trenerowi szansę - to może teraz w LM pierwszy półfinał wygra 6 : 0.
Wtedy to może nawet Barcelona pod jego wodzą,  nie straci w rewanżu 7 bramek :)

Stara kibicowska zasada - Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz! 

Ja nie wiem czy on robi sobie jaja, czy coś wciągał przed tym wywiadem. Przecież to jest niepojęte jak można wygadywać takie bzdury.

Prima aprilis dzisiaj nie ma. Ev ma 2 kompromitujace sezony z toporna gra druzyny

Chyba dwie wielkie kompromitacje. Ligę to wygrał 15 punktami nawet Tito przez laptopa ze szpitala w Nowym Jorku, więc to żaden wyczyn. 

Ja bym to skwitował inaczej - Dwa sezony i dwie wielkie i zarazem historyczne kompromitacje. 

Tak dwa wielkie sezony zakończone wielkim wstydem w LM. Klub nazywający siebie więcej niż klub może uznać tylko za sukces wygranie ligi i pucharu krajowego ? Miarą sukcesów wielkich klubów są właśnie występy na arenie międzynarodowej.

hahaha niech Pan zmieni dopalacze hahaha dwa sezony lipne i tyle buuuuuuuuuuuu !!!

Roger Milla kojarze, ale ten pan? Z twarzy podobny zupelnie do nikogo... 

Pewnie kolega z boiska więc mu kadzi.

Chyba raczej dwa "wielkie" sezony

Tą ligę to bardziej przegrały zespoły z Madrytu niżeli wygrała ją Barcelona - _-

Poprzedni trenerzy z podobnym składem też nie mieli peoblemów z wygraniem ligi, i pucharu króla w dodatku. Bijąc rekordy zdobytych punktów, bgamek i straconych bramek. A obecie bez szału, dwie kompromitacje w LM..  Dziwne decyzje w wystawianiu składu.. Potrzebna zmiana trenera i najwidoczniej prezydenta który za nim stoi murem.

Nie wiem, kto jest jego dilerem ale chcę na niego namiary jeżeli Waldek zostanie na przyszły sezon. Może pod wpływem tego co bierze grę naszych będzie się dało oglądać.

Takie słowa to może wypowiadać Sebastian Mila, a nie tacy ludzie... Chociaż chyba nawet Seba ma większe ambicje niż oni. 

W poprzednim sezonie Barcelona mogła przejść do historii jako zespół bez porażki ale przegrał jeden mecz. Poza tym porażka w LM. W tym sezonie Real zagrał bardzo słabo. Jedyną konkurencją było Atletico. Super jest wygrać ligę ale przegrali półfinał LM i Puchar. Mam bardzo duże wątpliwości co do trenera a poza tym popełnił ten sam błąd dwa razy. Jest to niedopuszczalne. 

Zawsze mnie ciekawi ten zwrot ze „trzeba bądź prowadzi się rozmowy z piłkarzami” a z którymi dokładnie? Którzy maja prawo się wypowiadać, a którzy nie? Kapitanowie? Messi i jeszcze Pique rozumiem ale taki Roberto to ze swoim poziomem gry raczej nie powinien decydować o pozostaniu trenera. Suarez? Wazny zawodnik grający w LM od 4 lat mocno później oczekiwań. Może Rakitic albo Busquets? Obydwaj powinni być mocno brani pod uwagę przy rewolucji. Jak dla mnie albo się pyta wszystkich piłkarzy albo nikogo. Może poza Messim bo jedyny nas ciągnie od lat 

Może i one były wielkie,  ale na tle dotychczasowego dorobku Valverde,  nie Barcelony.  Dla Dumy Katalonii ostatnie dwa sezony były dostateczne lub co najwyżej dobre. Niestety ale opinie trenerów o innych trenerach są na ogół nie obiektywne i zawierają swego rodzaju sympatię i podziw...
konto usunięte

To czemu fani Juve chcieli, żeby Allegri odszedł? Czemu były plotki o zastąpieniu Tuchela? Też wyraźnie wygrali w ligach.

Pierwszy sezon jak najbardziej na plus, drugi katastrofalny. W trzecim sezonie lepiej na pewno nie będzie, wiec należy podziękować i pożegnać się z Valverde
konto usunięte

No tak nie za bardzo panie pawle