Matthijs de Ligt: Istnieje możliwość, że zostanę w Ajaksie

Dariusz Maruszczak

27 maja 2019, 11:00

NOS, Manchester Evening, Sport

45 komentarzy

Przyszłość obrońcy Ajaksu Matthijsa de Ligta wciąż jest niepewna. 19-latek raz wydaje się być bliżej Barcelony, by po chwili oddalać się w kierunku innego klubu. Niespodziewanie Holender nie wykluczył też innego rozwiązania w rozmowie z mediami.

– Jeszcze nie wiem, jaka będzie moja przyszłość. Frenkie dokonał już swojego wyboru, a ja jeszcze nie. Każdy podejmuje swoją decyzję w oparciu o to, co jest najlepsze dla niego samego. To prawda, że kilka klubów jest mną zainteresowanych, ale naprawdę nie mam wymarzonej drużyny poza Ajaksem. Teraz patrzę na to, co będzie najlepsze dla mojej kariery i gdzie będę mógł rozwijać się najlepiej. Zawsze marzyłem o grze w Ajaksie i to stało się rzeczywistością. Mając na uwadze, że mam tu kontrakt, istnieje możliwość, że zostanę – powiedział de Ligt telewizji NOS.

Według ostatnich doniesień Sky Sports Manchester United zrezygnował z licytacji dotyczącej sprowadzenia de Ligta, a wcześniej Czerwone Diabły wyrastały na głównego konkurenta Barcelony w walce o kupno Holendra. Rozmowy Katalończyków z otoczeniem 19-latka stanęły w miejscu, ponieważ Barça nie chce poprawić swojej propozycji dla środkowego obrońcy. Z kolei Manchester Evening informował, że agent de Ligta Mino Raiola wykorzystuje propozycję Manchesteru United w celu wynegocjowania korzystniejszej oferty z Barcelony. Mimo to zdaniem angielskiego dziennika piłkarz prawdopodobnie zostanie wkrótce zaprezentowany przez Blaugranę

Przyszłość de Ligta może rozstrzygnąć się po Final Four Ligi Narodów, które potrwa od 5 do 9 czerwca. Sam zawodnik na razie chce skupić się na występach w reprezentacji Holandii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czeka na dymisje valcerde

@starko nie ma na rynku dostępnego żadnego trenera lepszego od Valverde

@xavi890  dobry żart :D

@BarcaSupporter Popieram
« Powrót do wszystkich komentarzy