Sport: Josep Maria Bartomeu zwołał nadzwyczajne zgromadzenie zarządu po porażce z Valencią [akt.]

Grzegorz Zioło

26 maja 2019, 16:45

Sport

109 komentarzy

Porażka w finale Pucharu Króla z Valencią spowodowała poruszenie wewnątrz FC Barcelony do tego stopnia, że Josep Maria Bartomeu zdecydował się zwołać nadzwyczajne zgromadzenie na wtorek 28 maja. Zarząd chce znaleźć sposób na zażegnanie kryzysu, który powstał po odpadnięciu z Ligi Mistrzów.

Jak podaje Sport, duża część zarządu domaga się natychmiastowego zwolnienia menedżera generalnego Barcelony Pepa Segury, za którym wstawia się Bartomeu. Ten temat ma być jednym z najważniejszych, które zostaną poruszone podczas zgromadzenia. Zwiększyła się także liczba głosów wewnątrz klubu, które mówią o znalezieniu następcy Ernesto Valverde, mimo że w ostatnich dniach trenera publicznie wspierali Bartomeu oraz Leo Messi. – Myślę, że podczas pobytu tutaj wykonał imponującą pracę. Chciałbym, żeby został – mówił Argentyńczyk na konferencji prasowej przed meczem z Valencią.

Prezydenta Bartomeu czeka ciężki tydzień. Słaba końcówka sezonu w wykonaniu zespołu Barcelony pozostawia niesmak, mimo że jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że może to być fantastyczna kampania w wykonaniu Dumy Katalonii. Wydarzenia z ostatniego miesiąca pokazały jednak, że w klubie potrzebne są zmiany. Do wszystkich trudnych tematów Bartomeu będzie musiał odnieść się podczas wtorkowego zgromadzenia.

Aktualizacja [17:32]: Mundo Deportivo twierdzi z kolei, że od poniedziałku w Barcelonie rozpocznie się refleksja nad przyszłością, ale w najbliższym czasie w klubie nie odbędzie się żadne nadzwyczajne zgromadzenie zarządu. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jestem ciekaw, czy Valverde oglądał kiedykolwiek mecze Barcelony z czasów Guardioli, bo przez te dwa lata ani razu nie próbował zagrać podobnej piłki. A widać na przykładzie Ajaxu, że że da się tak grać, nie mając nawet w wswoich szeregach klasowych piłkarzy, to pokazuje jak ważna rolę odgrywa trener. Moim zdaniem powinni natychmiast zwolnić tego pseudo trenera i powrócić do korzeni zatrudniając holenderskiego szkoleniowca Ten haga albo Koemana, to najlepsze i jedyne sensowne rozwiązanie. 

@kacperus1 Arsen Wenger to mój kandydat.

@kacperus1 Przepraszam Cię bardzo ale gadasz bzdury. Pierwsza połowa wczorajszego meczu jako żywo przywodziła mi czasy Pęka.Posiadanie piłki, wymian podań tylko, że nic z tego nie wynikało poza dwiema kontrami rywali i straconym golami.Drugą sprawa, żeby grać jak Ajax 

@Jordi10 to chyba oglądałem inny mecz, bo nie widziałem nawet przez minutę gry z czasów Pepa, za wyjątkiem Messiego który miał kilka przeblyskow. Chodzi mi o styl i radość z gry Ajaxu. Bo dla mnie to jest ważniejsze niż toporna gra i wgrywanie większości meczów, nie przekonujac stylem. Może i Ajax ostatecznie odpadł z LM ale z radością oglądałem ich grę i oczy mi nie krwawily jak przez cały sezon gry Barcelony. 

@kacperus1 popieram mecz byl zenujaca kopanina..to nie te czasy za pepa..sory ale valverde to moze pepowi buty czyscic 
« Powrót do wszystkich komentarzy