Ernesto Valverde: My, trenerzy, zawsze jesteśmy gotowi, aby odwrócić sytuację

Łukasz Lewtak

25 maja 2019, 23:55

Marca

98 komentarzy

Ernesto Valverde skomentował przegrany przez Barcelonę finał Pucharu Króla z Valencią. Trener Blugrany przeanalizował przebieg spotkania, a także został zapytany o swoją przyszłość.

Mecz: Valencia wspaniale grała z kontry i była skuteczna. My graliśmy na jej połowie, łatwo dochodziliśmy w okolice pola karnego, ale brakowało nam tej iskry, aby wykańczać akcje. 

Wyjściowa jedenastka: Semedo spisywał się dobrze, myślałem też, że dobrze może nam posłużyć wystawienie w składzie Coutinho. Postawiłem na niego, ponieważ uznałem, że to najlepsze rozwiązanie. Uznałem też, że Arthur jest już zdrowy i może rozegrać 60 minut.

Porażki z Liverpoolem i Valencią: Te mecze były różne. Stworzyliśmy sytuację, w której wiele od nas oczekiwano, ale nie dokończyliśmy dzieła. Wszyscy chcemy odnieść sukces w każdych rozgrywkach. Zawsze wchodzimy w skórę zwycięzcy, ale ktoś musi przegrać. Jeśli ktoś da mi wybór, czy przegrać w ćwierćfinale, czy w finale, to odpowiem, że wolę przegrać w finale. I tak samo jeśli ktoś da mi wybór, czy odpaść w półfinale, czy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, odpowiem, że w półfinale.

Brak klasycznego środkowego napastnika: W końcówce na boisko wszedł Aleñá. To trener decyduje o składzie zespołu.

Czy czuje się na siłach, aby zostać?: Czuję się dobrze. Wiadomo, że kiedy się wygrywa, człowiek jest bardziej zadowolony. My, trenerzy, zawsze jesteśmy gotowi, aby odwrócić sytuację. Ja mam się dobrze. Trenerzy chcą rewanżu. Wiem, że trudno jest przegrywać. Coś zawiodło. Ta odpowiedzialność jest trudna, ale trzeba ją przyjąć.

Bilans: Teraz mamy złe odczucia, nie będziemy się oszukiwać. Jednak trzeba to wytrzymać.

Tryplet: Przegraliśmy, ale nie ze względu na psychikę. O tryplecie mówiono też w ubiegłym sezonie. Klub chce wygrywać trofea.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gramy wolno, przewidywalnie, leniwie i bez jaj. Zabójca tiki-taki porównywany do Pepa. Kpina. Wystawianie 8 defensywnych zawodników i liczenie na geniusz Leo. Parodia.

Nic zarząd nie działa od lat. Messi się starzeje i on sam bramek strzelać nie będzie.  Jednak widać brak Neymara.

@pero1983 Ale N€ymar olał Barcę i trzeba z tym żyć. Nie jest kimś niezastąpionym żeby nie dało się bez niego stworzyć drużyny potrafiącej wygrywać w decydujących momentach.

Do tej pory nikt go nie zastąpił.
« Powrót do wszystkich komentarzy