Josep Maria Bartomeu: Ta porażka nie jest winą trenera

Grzegorz Zioło

26 maja 2019, 00:00

Marca/AS

132 komentarze

Po zakończeniu meczu o Puchar Króla pomiędzy Barceloną a Valencią (1:2) Josep Maria Bartomeu udzielił wypowiedzi dziennikarzowi stacji TVE. Prezydent Blaugrany starał się zdjąć odpowiedzialność za porażkę z Ernesto Valverde.

Analiza meczu: Nie udało się wygrać. Przede wszystkim chcę pogratulować Valencii zasłużonego trofeum. W drugiej połowie próbowaliśmy wyrównać, wykonaliśmy dużą pracę i to jest ważne. Mógłbym powiedzieć, że mieliśmy 80% posiadania piłki, ale wygrywa drużyna, która strzeliła więcej goli.

Przyszłość Barcelony: Już od pewnego czasu myślimy o kolejnym sezonie, ale to nie jest odpowiedni moment, żeby opisywać, co się wydarzy. Musimy podziękować kibicom, którzy przybyli na stadion. Kończymy ważny sezon z wygraną LaLigą. Nie udało się zdobyć Pucharu Króla i będziemy walczyć dalej.

Przyszłość Ernesto Valverde: Ernesto jest trenerem i ma kontrakt. Ta porażka nie jest jego winą. Mieliśmy wiele okazji, ale nie udało się ich wykorzystać. Nawet jeśli drużyna oddaje dużo strzałów, liczą się zdobyte bramki.

Transfery: Każdego roku dochodzą do nas nowi piłkarze. Do tej pory potwierdziliśmy transfer de Jonga i pracujemy nad kolejnymi zawodnikami, którzy przyjdą i odejdą. Tak dzieje się każdego lata. Dziś nie jest odpowiedni moment, żeby cokolwiek zrobić.

Ocena sezonu: Nie zakwalifikowałbym tego sezonu jako porażki. Jest bardzo dobry, nie nadzwyczajny ani wybitny. W każdym sezonie chcemy wywalczyć jak najwięcej. Przegraliśmy dwa mecze, na Anfield i dzisiaj, i straciliśmy szanse na dwa trofea.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

,,Przegraliśmy dwa mecze, na Anfield i dzisiaj i straciliśmy szanse na dwa trofea" ale ,,sezon jest bardzo dobry".Wydawało mi się, że taki klub jak FC Barcelona ma większe ambicje, niż zdobycie ligi=bardzo dobry sezon.

@XBlairrX musisz się jeszcze nauczyć doceniać to co masz... nie można mieć zawsze wszystkiego
konto usunięte

@piotrochmann jakby każdy myślał tak to by nie było żadnego postępu

@Szogunisko Tylko że spostrzeżenie większości jest takie: nie wygraliśmy Ligi Mistrzów to sezon jest do du**. A to że doszliśmy do półfinału LM, to że wygraliśmy ligę z historyczną przewagą, to że dotarliśmy do finału PK to nic nie znaczy jak można wywnioskować z Twojego komentarza. Rozegraliśmy intensywny i dobry sezon, i absolutnie nie zgadzam się z komentarzami takie jak twoje. Nie potrafimy docenić tego co mamy. Real nic nie ma, i inne wielkie drużyny też nic nie mają, a potrafią się cieszyć z małych rzeczy.


« Powrót do wszystkich komentarzy