Gerard Piqué: To był dla nas dobry sezon, ponieważ wygraliśmy ligę, ale oczekiwania były większe

Grzegorz Zioło

25 maja 2019, 23:43

Marca

28 komentarzy

Gerard Piqué skomentował porażkę Barcelony w finale Pucharu Króla z Valencią. Obrońca docenił walkę Blaugrany i przyznał, że rywale zasłużenie wywalczyli trofeum.

Analiza meczu: Rywale podeszli pod naszą bramkę trzy razy i strzelili dwa gole, a później dobrze się zamknęli. Mieliśmy okazje pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy.

Sytuacja Barcelony: Jestem zadowolony z reakcji drużyny. Strzeliliśmy gola i mogliśmy doprowadzić do remisu. Valencia zasłużenie zdobyła trofeum. Dla nas był to dobry sezon, jak zawsze, kiedy wygrywamy LaLigę, ale oczekiwania były większe i nie udało się ich spełnić. Zostajemy ze słodko-gorzkim posmakiem, ponieważ ten sezon mógł być lepszy w naszym wykonaniu.

Przyszłość Ernesto Valverde: Nie zajmujemy się przyszłością trenera, trzeba przeanalizować indywidualnie grę każdego z zawodników i zobaczyć, co możemy poprawić. Takie decyzje nie leżą w naszych rękach. Powtarzaliśmy już nieraz, że chcielibyśmy, żeby został na stanowisku, ponieważ wykonuje bardzo dobrą pracę. Czeka nas długie lato, żeby dokonać analizy na poziomie drużynowym i indywidualnym oraz podejść do kolejnego sezonu z większymi siłami.

Tytuły: Kiedy się nie wygrywa, a drużyna zmaga się z kontuzjami, można zrzucać na to winę, ale nie ma wymówki, która by nas usprawiedliwiła. Jesteśmy Barceloną i musimy wygrywać wszystko, tym bardziej z Valencią. Gratuluję rywalom, a w przyszłym sezonie spróbujemy powalczyć o wszystkie tytuły.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetnie to się zachowałeś się przy drugiej bramce yhh czas zająć się na poważnie tenisem .
« Powrót do wszystkich komentarzy