Gianluca di Marzio: Sampdoria jest zainteresowana sprowadzeniem Juana Mirandy

Dariusz Maruszczak

23 maja 2019, 13:08

Mundo Deportivo

4 komentarze

Jak poinformował dziennikarz Gianluca di Marzio specjalizujący się we włoskim rynku transferowym lewy obrońca Barcelony Juan Miranda znalazł się na celowniku Sampdorii.

Po dobrych występach w zespołach młodzieżowych Blaugrany 19-latek był szykowany latem ubiegłego roku do roli zmiennika Jordiego Alby. Miranda nie otrzymywał jednak zbyt wielu szans od Ernesto Valverde, a w czterech meczach, w których wybiegł na boisko, nie zaprezentował się dobrze. Po słabym występie w przegranym spotkaniu z Levante w 1/8 finału Pucharu Króla trener Barcelony zrezygnował z zawodnika. Pojawiły się więc wątpliwości co do przyszłości Mirandy, który stracił szansę na to, aby w najbliższej przyszłości zostać zastępcą Jordiego Alby. Barça poszukuje teraz innego zawodnika do tej roli.

Mundo Deportivo kilka dni temu donosiło, że Barcelona nie wyklucza wypożyczenia Mirandy, choć bardziej prawdopodobną możliwością jest sprzedaż piłkarza z opcją odkupienia go przez kataloński klub. Barça zastosowała taki wariant w przypadku Marca Cucurelli, który dobrze spisywał się w barwach Eibaru. Gianluca di Marzio podał informację o zainteresowaniu Sampdorii, gdzie jego zdaniem Miranda mógłby się rozwinąć. Podstawowym lewym obrońcą klubu z Genui jest Nicola Murru, kupiony w 2017 roku z Cagliari za dziewięć milionów euro. To właśnie z nim 19-latek musiałby zmierzyć się w walce o miejsce w składzie.

Miranda cieszy się również zainteresowaniem hiszpańskich klubów, m.in. Realu Betis. W tym zespole zaczynał piłkarską karierę i pracował w nim również jego ojciec, więc nie powinien mieć problemów z adaptacją. Klub z Sewilli mógłby próbować sprowadzić Mirandę, jeśli Junior Firpo zostanie sprzedany. Wątpliwości może budzić jednak to, czy lewy obrońca Barçy B jest wystarczająco dojrzały, aby spełnić wymagania w takich klubach jak Betis czy Sampdoria.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

sprzedaż z opcją odkupu myśle że to by było dobre posunięcie bo raczej dalej nie będzie na niego stawiał Gargamel....