Piłkarze Barcelony wśród najlepszych młodych hiszpańskich talentów wybieranych przez Futbol Draft

Dariusz Maruszczak

22 maja 2019, 21:30

Sport

4 komentarze

Kilku piłkarzy Barcelony trafiło do najlepszych jedenastek sezonu 2018/2019 wybieranych przez stowarzyszenie Futbol Draft wśród młodych hiszpańskich zawodników.

Ta organizacja zajmuje się wspieraniem i promocją hiszpańskich szkółek piłkarskich. Co roku wyróżnia ona najlepsze młode talenty, nominując zawodników i zawodniczki do trzech jedenastek: „złotej”, „srebrnej” i „brązowej”.

W „złotej”, najbardziej pretiżowej jedenastce Komitet Techniczny Futbol Draft wyróżnił dwóch piłkarzy Barcelony: Carlesa Aleñę i wypożyczonego do Eibaru Marca Cucurellę. Ponadto w składzie znaleźli się wychowankowie Blaugrany Éric García, który dwa lata temu przeniósł się do Manchesteru City, a także Dani Olmo, obecnie zawodnik Dinama Zagrzeb. Jedenastkę uzupełniają Dani Martín (Sporting), Pedro Porro (Girona), Fran Montero (Atlético), Ferran Torres (Valencia), Oscar Rodríguez (Real Madryt), Bryan Gil (Sevilla) i Hugo Duro (Getafe).

Do „srebrnej” jedenastki trafili kolejni piłkarze Barcelony - skrzydłowy Carles Pérez i napastnik Abel Ruiz. Futbol Draft do „brązowej” drużyny wybrał bramkarza Iñakiego Peñę, środkowego obrońcę Juana Brandariza Chumiego, lewego defensora Juana Mirandę i pomocnika Riquiego Puiga. W kategorii kobiet wyróżniona została również jedna zawodniczka Blaugrany Patricia Guijarro.

Specjalną nagrodę dla klubów, które w sezonie 2018/2019 w największym stopniu promowały wychowanków, zdobyły Espanyol w kategorii mężczyzn i Athletic w kategorii kobiet.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Do Alenii zawsze to samo zdjęcie widze XD
« Powrót do wszystkich komentarzy