Clement Lenglet: Chcemy wygrać z Valencią, żeby móc udać się na wakacje w lepszych nastrojach

Grzegorz Zioło

22 maja 2019, 20:15

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Po zdobyciu pierwszego w karierze mistrzostwa Hiszpanii Clement Lenglet liczy także na swój premierowy Puchar Króla. W zeszłym sezonie, kiedy grał jeszcze w Sevilli, dotarł do finału, gdzie na jego drodze stanęła Barcelona. Obecnie Francuz reprezentuje już barwy Blaugrany i w sobotę będzie chciał wyrzucić z pamięci zeszłoroczną porażkę na Wanda Metropolitano i tym razem cieszyć się z wywalczonego trofeum.

– To ostatni mecz w tym sezonie i trzeba dobrze go wykorzystać, żeby móc udać się na wakacje w dużo lepszych nastrojach niż te, które mamy po meczu w Liverpoolu. Z tego powodu chcemy wygrać Puchar Króla – powiedział Lenglet w rozmowie z Barça TV. Na razie jego jedyne doświadczenie w finale tych rozgrywek to porażka 0:5 z Barçą w barwach Sevilli 21 kwietnia ubiegłego roku. – Wygranie tego meczu było praktycznie niemożliwe z powodu jakości i rytmu, jakie pokazała Barcelona. Obyśmy w tym roku utrzymali tę dynamikę. Mam ochotę zagrać w tym finale i go wygrać, ponieważ zrobiłbym to po raz pierwszy w życiu. Chcę cieszyć się tą chwilą.

W meczu na Wanda Metropolitano Lenglet nie był w stanie zatrzymać Leo Messiego. – Może odmienić losy spotkania w ciągu dwóch sekund i zdecydowanie lepiej mieć go w drużynie, niż grać przeciwko niemu. Miałem z nim dużo problemów w zeszłym sezonie, a teraz gram z nim w jednym zespole. Mam nadzieję, że będzie w stanie dokonać rzeczy, które potrafi zrobić tylko on – stwierdził Francuz.

Środkowy obrońca ostrzega, że Valencia nie będzie łatwym rywalem. – To bardzo zwarty i solidny zespół z dobrą obroną i wysokiej jakości bramkarzem. Wychodzi bardzo szybko do kontrataków i ma dobrych zawodników, którzy lubią przestrzenie. W środku pola Valencia ma piłkarzy, który potrafią posyłać znakomite podania. Musimy uważać w meczu z tą drużyną, ponieważ jest bardzo niebezpieczna – uważa Lenglet.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wy już mieliscie wakacje na Anfield

Do czego to doprowadziło że (niektórzy) życzą przegranej własnej drużynie

Błagam by przegrali z Valencią. Serdecznie życzę by Zarząd wypi* Valverde z roli trenera. 

ja bym wolał żebyście przegrali jeżeli miało by to doprowadzić do zwolnienia Valverde