Clement Lenglet: Chcemy wygrać z Valencią, żeby móc udać się na wakacje w lepszych nastrojach

Grzegorz Zioło

22 maja 2019, 20:15

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Po zdobyciu pierwszego w karierze mistrzostwa Hiszpanii Clement Lenglet liczy także na swój premierowy Puchar Króla. W zeszłym sezonie, kiedy grał jeszcze w Sevilli, dotarł do finału, gdzie na jego drodze stanęła Barcelona. Obecnie Francuz reprezentuje już barwy Blaugrany i w sobotę będzie chciał wyrzucić z pamięci zeszłoroczną porażkę na Wanda Metropolitano i tym razem cieszyć się z wywalczonego trofeum.

– To ostatni mecz w tym sezonie i trzeba dobrze go wykorzystać, żeby móc udać się na wakacje w dużo lepszych nastrojach niż te, które mamy po meczu w Liverpoolu. Z tego powodu chcemy wygrać Puchar Króla – powiedział Lenglet w rozmowie z Barça TV. Na razie jego jedyne doświadczenie w finale tych rozgrywek to porażka 0:5 z Barçą w barwach Sevilli 21 kwietnia ubiegłego roku. – Wygranie tego meczu było praktycznie niemożliwe z powodu jakości i rytmu, jakie pokazała Barcelona. Obyśmy w tym roku utrzymali tę dynamikę. Mam ochotę zagrać w tym finale i go wygrać, ponieważ zrobiłbym to po raz pierwszy w życiu. Chcę cieszyć się tą chwilą.

W meczu na Wanda Metropolitano Lenglet nie był w stanie zatrzymać Leo Messiego. – Może odmienić losy spotkania w ciągu dwóch sekund i zdecydowanie lepiej mieć go w drużynie, niż grać przeciwko niemu. Miałem z nim dużo problemów w zeszłym sezonie, a teraz gram z nim w jednym zespole. Mam nadzieję, że będzie w stanie dokonać rzeczy, które potrafi zrobić tylko on – stwierdził Francuz.

Środkowy obrońca ostrzega, że Valencia nie będzie łatwym rywalem. – To bardzo zwarty i solidny zespół z dobrą obroną i wysokiej jakości bramkarzem. Wychodzi bardzo szybko do kontrataków i ma dobrych zawodników, którzy lubią przestrzenie. W środku pola Valencia ma piłkarzy, który potrafią posyłać znakomite podania. Musimy uważać w meczu z tą drużyną, ponieważ jest bardzo niebezpieczna – uważa Lenglet.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wy już mieliscie wakacje na Anfield

Do czego to doprowadziło że (niektórzy) życzą przegranej własnej drużynie

Błagam by przegrali z Valencią. Serdecznie życzę by Zarząd wypi* Valverde z roli trenera. 

ja bym wolał żebyście przegrali jeżeli miało by to doprowadzić do zwolnienia Valverde