Geoffrey Kondogbia: Zawsze kiedy ktoś pokonuje Barcelonę, może służyć za przykład dla innych

Radek Koc

22 maja 2019, 22:00

Marca

1 komentarz

Pomocnik Valencii Goeffrey Kondogbia wraca do składu po wyleczeniu kontuzji i może być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na sobotni finał z Barceloną, o czym poinformował dziś media.

Kondycja fizyczna: Czuję się dobrze. Nie osiągnąłem pełnej formy fizycznej, ale najważniejsze jest to, że mogłem wrócić na boisko i cieszyć się ponownie z gry w piłkę. Jestem do dyspozycji trenera. Zobaczymy, jakie decyzje podejmie. 

Powrót do zdrowia: Kiedy doznałem kontuzji, to oczywistym celem był powrót do gry jeszcze w tym sezonie. Przy kolejnym urazie zacząłem mieć pewne wątpliwości, ale po rozmowie ze sztabem medycznym okazało się, że szansa na grę wciąż istnieje. Dużo pracowałem. Miałem wątpliwości, ale następnego dnia zacząłem wierzyć w ten powrót. 

Przykład Liverpoolu: Zawsze kiedy jakiś klub pokonuje Barcelonę, może służyć za przykład dla innych. My jednak skupiamy się na sobie i na naszej grze. Musimy zagrać tak, jak potrafimy, i znaleźć punkty, w których możemy zrobić Barcelonie krzywdę. 

Stulecie powstania klubu jako czynnik motywacyjny i/lub wzmagający presję: Jedno i drugie. Setna rocznica powstania jest ważna dla całego miasta i dla samego klubu. Odczuwa się lekką presję, ale z drugiej strony to motywuje do działania. Trzeba spróbować wygrać ten mecz. 

Reakcja drużyny w trakcie sezonu: W grudniu przeżywaliśmy trudny moment, ale ja zawsze wierzyłem, że ta ekipa jest w stanie osiągać pozytywne rezultaty. Wierzyliśmy do samego końca. Kiedy drużyna trzyma się razem, pracuje każdego dnia i posiada w swojej kadrze dobrych piłkarzy, to ostatecznie wszystko może się udać. 

Kibice jako dodatkowy zawodnik: Jestem im wdzięczny za wszystko. Od początku sezonu kibice byli blisko nas i w sobotę również z nami będą w liczbie 20 tysięcy. Potrzebujemy ich wsparcia, aby wygrać ten finał. Ich doping znaczy dla nas bardzo wiele. 

Rozważny projekt sportowy Valencii: Kiedy dołączyłem do tego klubu, wierzyłem w ten projekt. Teraz mogę powiedzieć, że nic się nie zmieniło. Ten projekt to jest właśnie to, co możemy teraz przeżywać. Valencia miała dobrych zawodników i teraz to potwierdza. 

Absencje w zespole Barcelony (szczególnie Luisa Suáreza): Suárez jest bardzo ważny dla Barçy. Niezależnie od wszystkiego musimy być jednak dobrze przygotowani. Messi może zrobić nam krzywdę w każdym momencie. Musimy się dobrze przygotować, ponieważ gramy z mistrzem kraju. To normalne, że zwraca się uwagę na kontuzjowanych graczy w zespole rywala. To zawsze warunkuje w jakiś sposób mecz. Tutaj jednak chodzi o Barçę. Będziemy mieli na uwadze absencje Barcelony, ale przez to nie zagramy mniej intensywnie.  

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Natomiast Barcelona powinna służyć obecnie za przykład "Jak nie grać w Champions League na wyjeździe mając 3 bramkową zaliczkę zdobytą u siebie"