Sport: Filipe Luis zaoferował się Barcelonie, która poszukuje zmiennika Jordiego Alby

Dariusz Maruszczak

22 maja 2019, 12:30

Sport

56 komentarzy
  • Jak donosi dziennik Sport, Filipe Luis zaoferował się Barcelonie
  • Brazylijczykowi 30 czerwca wygasa kontrakt z Atlético i będzie mógł on przenieść się do dowolnego klubu
  • Barça zastanawia się nad sprowadzeniem zmiennika dla Jordiego Alby

Nazwisko Filipe Luisa wielokrotnie było łączone z Blaugraną, ale do tej pory brakowało konkretów. Barcelona poszukuje zmiennika dla Jordiego Alby i zdaniem Sportu waha się między dwiema koncepcjami. Pierwsza zakłada postawienie na młodego zawodnika, który uczyłby się u boku Hiszpana i w przyszłości mógł go zastąpić. Barça liczyła, że takim piłkarzem może być Juan Miranda, ale okazało się, że jego czas jeszcze nie nadszedł. W odwodzie pozostaje Marc Cucurella, który rozegrał bardzo dobry sezon w barwach Eibaru. Drugim wariantem jest sprowadzenie doświadczonego i zaprawionego w bojach lewego obrońcy.

Według Sportu do tej roli idealnie pasuje Filipe Luis. Brazylijczykowi kończy się kontrakt z Atlético, a wciąż jest on w stanie grać na wysokim poziomie i nie chce jeszcze wracać do ojczyzny. Ostatnio 33-latek otrzymał nawet powołanie do reprezentacji Canarinhos na Copa América. Filipe Luis wciąż stanowi gwarancję poziomu, choć wątpliwości mogą budzić jego problemy zdrowotne.

Z punktu widzenia biznesowego załatanie dziury na lewej obronie Filipe Luisem mogłoby okazać się dobrym ruchem, zwłaszcza w perspektywie kosztownych wzmocnień na innych pozycjach. Brazylijczyk z pewnością zgodziłby się na krótszy kontrakt, a Barcelona musiałaby zapłacić jedynie zawodnikowi za podpis na umowie, nie przelewając ani jednego euro na konto Atlético. W ocenie Sportu lewy obrońca zdawałby sobie sprawę ze swojej roli i na koniec kariery spełniłby marzenie o grze w barwach Blaugrany. Barcelona do tej pory optowała za sprowadzeniem młodszego piłkarza, ale koszta, brak obywatelstwa Unii Europejskiej czy niewielkie gwarancje najwyższego poziomu u innych obrońców powodują, że Duma Katalonii powinna rozważyć sprowadzenie Filipe Luisa.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

a ja już bym wprowadzał Cucurelle jako zmiennika
« Powrót do wszystkich komentarzy