Daily Express: Manchester United gotowy zapłacić 40 milionów euro za Ivana Rakiticia

Dariusz Maruszczak

22 maja 2019, 10:15

Daily Express

120 komentarzy

Jak donosi angielski dziennik Daily Express, Manchester United wciąż jest zainteresowany sprowadzeniem Ivana Rakiticia i jest gotowy zapłacić poważne pieniądze, aby 31-latek trafił na Old Trafford.

Według tych informacji Rakitić jest priorytetem transferowym Manchesteru. Menedżer Ole Gunnar Solskjaer chce przebudować zespół, żeby ten mógł wrócić do walki o najwyższe cele. Z tego powodu wezwał władze klubu do podjęcia działań w sprawie kupna Chorwata. Doświadczony Rakitić miałby zastąpić Andera Herrerę, który odejdzie do PSG. Niepewna jest także przyszłość Juana Maty i Paula Pogby, więc sprowadzenie pomocnika to jedno z najpilniejszych wyzwań dla Manchesteru.

Problemem w tej operacji może być jednak wola samego Rakiticia. 31-latek na każdym kroku podkreśla zamiar pozostania na Camp Nou, a jego kontrakt obowiązuje do 2021 roku. Jak podaje jednak Daily Express, Manchester się tym nie zraża i dalej ma próbować przekonać piłkarza i Barcelonę do wyrażenia zgody na transfer. Angielski klub zapewnia, że nie będzie miał kłopotów z opłaceniem pensji zawodnika, ale inaczej wygląda sprawa z ceną całej operacji. Czerwone Diabły są gotowe wyłożyć 40 milionów euro na kupno Rakiticia, choć Barça może oczekiwać atrakcyjniejszej oferty. Wcześniej pomocnikiem Barcelony interesowały się również Inter czy PSG.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Za 60 mln bym się z nim pożegnał z całym szacunkiem (zwłaszcza, że De Jong wchodzi w nowym oknie) ale 40 na dzisiejsze czasy to za mało.
« Powrót do wszystkich komentarzy