Mundo Deportivo: Barcelona blisko porozumienia z Arsenalem w sprawie meczu o Puchar Gampera

Dariusz Maruszczak

21 maja 2019, 09:45

Mundo Deportivo

6 komentarzy
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona stopniowo kończy planowanie presezonu 2019/2020
  • W Pucharze Gampera Katalończycy mają zmierzyć się z Arsenalem
  • Barça szuka jednak kolejnego rywala do rozegrania meczu towarzyskiego

Mundo Deportivo blisko miesiąc temu informowało o negocjacjach prowadzonych z Arsenalem w sprawie spotkania o Puchar Gampera. Teraz dziennik podaje, że porozumienie jest niemal dopięte, choć brakuje jeszcze podpisania stosownych umów. Wygląda na to, że podopieczni Unaia Emery’ego będą świadkami oficjalnej prezentacji Barcelony 4 sierpnia. Kluczowe w dojściu do wstępnego porozumienia mają być dobre relacje z Arsenalem, gdzie pracuje były dyrektor Barçy Raúl Sanllehí.

Mecz o Puchar Gampera odbędzie się po zakończeniu azjatyckiego tournée, w trakcie którego Barcelona odwiedzi Japonię i Chiny. 23 lipca Barça ma zmierzyć się z Chelsea w Saitamie, a cztery dni później zagrać z Vissel Kobe, w barwach którego występują Andrés Iniesta, David Villa i Sergi Samper. Barcelona szuka jeszcze jednego rywala na tournée, ale na razie nie ma zaplanowanego żadnego meczu w Chinach.

Barcelona rozpocznie sezon w weekend 18-19 sierpnia pierwszą kolejką LaLigi. Blaugrana nie zagra bowiem w meczu o Superpuchar Europy 14 sierpnia, a Superpuchar Hiszpanii tym razem odbędzie się w styczniu. Katalończycy szukają więc kolejnych rywali, z którymi będą mogli zmierzyć się w presezonie. Barça rozważa obecnie kilka ofert gry w Europie.

Barcelona musi również ustalić daty powrotu z wakacji swoich zawodników. Tacy piłkarze jak Luis Suárez, Leo Messi, Arturo Vidal, Arthur i Philippe Coutinho wezmą udział w Copa América, które odbędzie się między 14 czerwca a 7 lipca. Ponadto Carles Aleñá będzie prawdopodobnie uczestniczyć w mistrzostwach Europy do lat 21. Jak podaje Mundo Deportivo na podstawie źródeł z katalońskiego klubu, do tej pory nie wyznaczono konkretnej daty rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu.

Fot. Aleksandr Osipov / CC BY-SA 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Jak podaje Mundo Deportivo na podstawie źródeł z katalońskiego klubu, do tej pory nie wyznaczono konkretnej daty rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu."

Może to jest dobry sygnał że zmieni się trener... oby

Walka o tytuł trenerskiego frajera dekady coraz bliżej ;)

Będzie fajne partidazo, Emery lubi zbierać od Barcelony ;)