Marca: RFEF zatwierdzi zmiany w Pucharze Króla na wzór Ligi Mistrzów

Grzegorz Zioło

21 maja 2019, 18:15

Marca

2 komentarze

Jak podaje Marca, 10 czerwca Hiszpańska Królewska Federacja Hiszpańska (RFEF) zatwierdzi nowy regulamin Pucharu Króla, który wprowadzi pewnie zmiany w zasadach turnieju od półfinałów, a także nowe przepisy dotyczące praw telewizyjnych do rozgrywek organizowanych przez federację. 

Zgodnie z nowymi zasadami nie będzie już możliwa sytuacja, która nastąpi w finale Pucharu Króla 2018/19 pomiędzy FC Barceloną a Valencią. Obie drużyny po raz pierwszy wyjdą na murawę Benito Villamarín dopiero podczas rozgrzewki przed sobotnim meczem. RFEF zamierza od półfinałów wprowadzić rozwiązanie stosowane w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. W tych rozgrywkach obie drużyny muszą odbyć oficjalny trening na głównym boisku dzień przed meczem. Oprócz tego wymaga się, by na przedmeczowej konferencji prasowej był obecny trener i jeden lub dwóch zawodników.

W piątek Valencia i Barcelona wyślą trenerów i piłkarzy na konferencję, ale żadna z nich nie zostanie zorganizowana w Sewilli. Drużyny nie odbędą także przedmeczowego treningu na Benito Villamarín. Valencia wyruszy na finał już w czwartek, ale zakwateruje się w miejscowości Jerez, położonej prawie sto kilometrów od stolicy Andaluzji. Konferencja prasowa z udziałem Marcelino i dwóch piłkarzy odbedzie się w hotelu Montecastillo. W czwartek i w piątek zespół będzie trenował na obiektach w Jerez, a do Sewilli pojedzie w sobotę po południu. Konferencja Ernesto Valverde odbędzie się jeszcze w Barcelonie, a drużyna Blaugrany wyruszy w podróż na finał w sobotę rano.

Obecny regulamin nie zobowiązuje drużyn do oficjalnych treningów na stadionie finału ani do konferencji prasowych na miejscu. Marca podaje też, że Valencia czekała z decyzją w sprawie ostatniego przedmeczowego treningu na ruch Barcelony. Kiedy Los Che dowiedzieli się, że Katalończycy udadzą się do Sewilli dopiero w sobotę, zdecydowali się odbyć sesję na hotelowym boisku oraz zorganizować w Jerez konferencję prasową.

Fot. Anual / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No to teraz po tych zmianach ala LM Barto i Ernest mogą mówić że PK jest najważniejszy bo to taka krajowa LM i jej nie odpuszcza . :)

Fajnie, nie będzie może tak nudno i przyciągnie to większą ilość osób.