Carles Pérez ósmym debiutantem z Barçy B w tym sezonie

Grzegorz Zioło

19 maja 2019, 18:37

Sport

14 komentarzy

W ostatnim meczu Barcelony w LaLidze w sezonie 2018/19 debiut w pierwszym zespole Blaugrany zaliczył Carles Pérez. Jest on ósmym piłkarzem Barçy B, który dokonał tego w bieżącej kampanii. Napastnik z Granollers w 73. minucie zmienił Malcoma.

W tym sezonie Ernesto Valverde regularnie stawiał na piłkarzy grających na co dzień w drugim zespole. Trener nie tylko zapraszał ich na treningi, ale też dawał im szansę gry w pierwszym zespole. W pierwszej rundzie Pucharu Króla w Barcelonie zadebiutowali Juan Miranda, Jorge Cuenca, Chumi i Riqui Puig. Trzech pierwszych zawodników przeżyło tę wyjątkową chwilę w pierwszym spotkaniu, a ostatni z nich w rewanżu na Camp Nou.

Trzech następnych piłkarzy Barçy B zadebiutowało w pierwszej drużynie w ostatnich kolejkach LaLigi. Moussa Wagué wyszedł na boisko w meczu z Huescą, Alex Collado w spotkaniu z Celtą w Vigo, a Abel Ruiz w pojedynku z Getafe. Pérez, podobnie jak Wagué, Collado, Ruiz i Puig zadebiutował w LaLidze. Cuenca i Chumi zagrali tylko w Pucharze Króla, a Miranda w Pucharze Króla i Lidze Mistrzów.

W swoim pierwszym sezonie pracy w Barcelonie Ernesto Valverde pozwolił na debiut w pierwszym zespole Oriolowi Busquetsowi i Marcowi Cucurelli. Dziś lewy obrońca strzelił swojego pierwszego gola w Primera División właśnie w spotkaniu z Blaugraną.  

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gościu w pare minut sporo pokazał na skrzydle.

"W tym sezonie Ernesto Valverde regularnie stawiał na piłkarzy grających na co dzień w drugim zespole." Takie nie do końca to prawdziwe.Wygląda jakby Ernest chciał podreperować staty, by nikt mu nie zarzucił ,że olewa młodych.Bo ile tak naprawdę zagrali,po 20,30,60 minut ,zwykle w meczach o nic.

A Puig nie zagrał ani w 1 drużynie ani w drugiej a to on ma papiery na bycie crackiem a nie ten Perez. Pięknie rozwijamy nasze perełki...

Valverde pozwolił na debiut w pierwszym zespole Oriolowi Busquetsowi i Marcowi Cucurelli. Dziś lewy obrońca strzelił swojego pierwszego gola w Primera División właśnie w spotkaniu z Blaugraną.
I jak tu powiedzieć, że nie promuje wychowanków :)