Porażka Barçy B na zakończenie sezonu w Segunda División B

19 maja 2019, 21:14

FCBarcelona.cat

5 komentarzy

FC Barcelona B przegrała na wyjeździe z Castellonem 1:2 w meczu ostatniej, 38. kolejki grupy 3 Segunda División B. Podopieczni Javiera Garcíi Pimienty zakończyli sezon na ósmym miejscu w tabeli.

Barcelona B podchodziła do niedzielnego spotkania bez szans na awans do fazy play-off. Z kolei Castellon walczył o utrzymanie na trzecim poziomie rozgrywkowym. Dlatego też gospodarze byli niezwykle zmotywowani i to oni mieli pierwszą szansę na zdobycie gola w tym meczu. Barcelonę B uratowali jednak Mingueza i Cuenca. W 20. minucie odpowiedział Oriol Busquets, który uderzał z dalszej odległości. W drugiej części pierwszej połowy rytm gry nieco spadł. Barça B dłużej utrzymywała się przy piłce, lecz niewiele z tego wynikało. Za to w 30. minucie Muguruza dośrodkował na jedenasty metr, a Jamelli uderzył w lewy słupek bramki Carevicia.

Po przerwie Barcelona B lepiej wykorzystywała posiadanie piłki. Szeregi rywali rozrywał Kike Saverio, który w 48. minucie świetnie dograł piłkę do Gabriela, jednak ten nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Gospodarze nadal byli groźni w kontratakach, ale w samej końcówce przejęli stery, gdyż grali o utrzymanie w lidze.

W 71. minucie piłkarze Castellonu ponownie obili obramowanie bramki Carevicia. 12 minut później dopięli jednak swego i objęli prowadzenie. Środkowy obrońca Jairo wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i skierował piłkę do siatki Barçy. Jednak zaledwie dwie minuty potem Vilarrasa popisał się znakomitym dośrodkowaniem, a Marques wyrównał wynik spotkania. Mimo tego gospodarze nie załamali się i 30 sekund przed końcem doliczonego czasu rostrzygnęli mecz na swoją korzyść. César Díaz wykorzystał rzut wolny sprzed linii pola karnego i zapewnił swojej drużynie utrzymanie.

Castellón zajął ostatecznie pierwsze bezpieczne miejsce (15.), z kolei Barcelona B uplasowała się na 8. pozycji z dorobkiem 53 punktów.

Castellón, 2
Barça B, 1

UD Castellón: Álvaro Campos, Regalón (Jairo, min. 72), Delgado, Satrústegui, Muguruza, Castells, Gálvez, Jamelli, Óscar Fernández (Pablo Roig, min. 55), César Díaz i Cubillas.

Barça B: Carević, Guillem, Mingueza, Cuenca, Vilarrasa, Morer, O. Busquets, Ndockyt (Chumi, min. 46), Collado, Gabriel Novaes (Marqués, min. 76) i Kike Saverio (Nico, min. 89).

Gole: 1:0, Jairo (min. 83); 1:1, Marqués (min. 85); 2:1, César Díaz (min. 94).

a tabelki z Barca B jak nie było to nie ma ;(

W artykule nie napisano o tym, że dzisiaj w Barcy B w wieku 17 lat, 4 miesięcy i 16 dni zadebiutował Nico Gonzalez. Środkowy pomocnik, rocznik 2002. Śmiało może zagrać na każdej pozycji w drugiej linii. Dobre warunki fizyczne, świetna technika, drybling, balans ciała, przegląd pola, inteligencja. Dobrze czyta grę, nieźle radzi sobie w obronie. Zdecydowanie jeden z najlepiej zapowiadających się pomocników w La Masii.