AS: Barcelona nie planuje oficjalnego świętowania w razie zdobycia Pucharu Króla

Grzegorz Zioło

18 maja 2019, 12:00

AS

32 komentarze

Jak podaje AS, wiele wskazuje na to, że FC Barcelona nie planuje żadnego szczególnego świętowania zdobycia Pucharu Króla, jeśli zespół Ernesto Valverde pokona 25 maja Valencię na Benito Villamarín. W stolicy Katalonii nie odbędzie się feta na ulicach ani na Camp Nou. Nie będzie również uroczystej kolacji dla zwycięzców czy innej formy celebracji ewentualnego tytułu.

Przyczyną takiej decyzji ma być zarządzenie Ernesto Valverde, który chciałby, żeby jego piłkarze rozpoczęli wakacje już 26 maja, dzień po rozegraniu finału Pucharu Króla. Dla wielu zawodników odpoczynek potrwa zaledwie tydzień, ponieważ już 3 czerwca udadzą się na zgrupowania swoich reprezentacji. Część z nich zagra w eliminacjach do mistrzostw Europy 2020, inni powalczą w final four Ligi Narodów UEFA, a piłkarze z Ameryki Południowej będą rywalizować o zwycięstwo w Copa América.

Na przyszły tydzień Valverde zaplanował intensywną pracę w celu przygotowania drużyny do spotkania z Valencią. Sesje treningowe odbędą się w poniedziałek, środę, czwartek i piątek, więc tylko wtorek będzie dla piłkarzy dniem wolnym.

Jeśli Barça zdobędzie Puchar Króla, katalońscy kibice będą świętować ten sukces we własnym zakresie, ponieważ klub nie zamierza organizować żadnego wydarzenia z tej okazji. Nastroje w Barcelonie pozostają dalekie od szampańskich po odpadnięciu z Ligi Mistrzów i nawet krajowy dublet tym razem nie będzie smakował tak wyjątkowo.

Niezależnie od wyniku meczu z Valencią w finale Pucharu Króla zawodnicy zakończą sezon 2018/19 26 maja i udadzą się na wakacje. Na razie nie wiadomo, kiedy piłkarze wrócą do treningów, ponieważ nie jest jeszcze znany ostateczny terminarz presezonu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdy Real rokrocznie zdobywał dublet to dla nich byłoby jak gwiazdka, więc czemu my nie mamy świętować. Który klub nie marzyłby wygrywać co roku ligę czy tak jak my 5x z rzędu puchar??????
« Powrót do wszystkich komentarzy