Sport: Szatnia Barcelony przeciwna sprowadzeniu Antoine'a Griezmanna

Grzegorz Zioło

18 maja 2019, 10:37

Sport

161 komentarzy
  • Zdaniem Sportu Antoine Griezmann nie jest mile widziany przez szatnię Barçy po tym, jak w zeszłym roku odmówił katalońskiemu klubowi po wielu tygodniach gry w kotka i myszkę
  • Piłkarze uważają takie zachowanie za brak szacunku wobec ich samych i Barcelony, dlatego ich relacje z Francuzem uległy ochłodzeniu
  • Jak podaje kataloński dziennik, przyczyny negatywnej postawy zawodników Blaugrany wobec transferu napastnika Atlético mają też podłoże sportowe

Jak twierdzi Sport, Antoine Griezmann nie jest mile widziany przez szatnię FC Barcelony. Jeśli klub zdecyduje się pozyskać Francuza, nie będzie on miał łatwego wejścia do drużyny. Postawa piłkarzy może spowodować, że władze Blaugrany będą musiały poważnie zastanowić się nad zasadnością tego transferu. Rzadko zdarza się, żeby szatnia przesyłała prezydentowi klubu tak wyraźny sygnał. Kataloński dziennik z pełnym przekonaniem podaje, że zawodnicy nie zaakceptują Griezmanna i nie chcą, żeby trafił on na Camp Nou.

Postawa szatni wynika z kilku powodów. Przede wszystkim piłkarze Barçy mają Griezmannowi za złe marnej jakości teatrzyk, którym uraczył on Katalończyków w zeszłym sezonie, kiedy ostatecznie nie zdecydował się na grę na Camp Nou, o czym poinformował w filmie dokumentalnym "La Decisión". Wielu zawodników publicznie chwaliło Francuza i było gotowych przywitać go w klubie z otwartymi ramionami, dlatego źle przyjęli odmowę z jego strony. Zachowanie napastnika zostało uznane za brak szacunku wobec Barcelony i potencjalnych przyszłych kolegów z zespołu.

Zdaniem Sportu zespół uważa, że piłkarz, który w taki sposób zwodzi Barçę i swój własny klub, nie zasługuje na zakładanie granatowo-bordowej koszulki. Od tamtej pory relacje Griezmanna z wieloma zawodnikami ochłodziły się i nikomu nie będzie łatwo wybaczyć ten afront. Dziennik podaje również, że Leo Messi przyznał kolegom z drużyny, że wcale nie dzwonił do Francuza, mimo że tak podawały w ostatnich dniach media.

Piłkarze Barcelony są również świadomi, jak bardzo kwestia Griezmanna dzieli kibiców Barcelony, i że duża część fanów jest przeciwna temu transferowi. Świadczą o tym między innymi gwizdy, jakie usłyszał napastnik podczas meczu Barçy z Atlético Madryt na Camp Nou 6 kwietnia. Drugi sezon telenoweli o transferze Griezmanna do Blaugrany rozpoczął się kilka tygodni temu, ale od tamtej pory żaden piłkarz katalońskiego klubu nie zaprosił publicznie zawodnika Atlético na Camp Nou. W zeszłym sezonie sytuacja wyglądała zgoła inaczej, jednak obecnie Francuz spotyka się z ciszą ze strony Barcelony.

Kolejna przyczyna niechęci szatni Barçy wobec Griezmanna ma podłoże już czysto sportowe. Wielu ważnych zawodników drużyny Ernesto Valverde uważa, że Francuz nie jest wzmocnieniem, jakiego zespół obecnie potrzebuje. Jak zapewnia Sport, w opinii piłkarzy klub powinien mieć w tej chwili inne priorytety, a gracz o profilu Griezmanna nie jest niezbędny na następny sezon. Szatnia cieszy się za to z transferu Frenkiego de Jonga i z entuzjazmem powitałaby na Camp Nou Matthijsa de Ligta.

Wreszcie sprowadzenie Griezmanna byłoby policzkiem dla młodych piłkarzy Barcelony. Kiedy wychowankowie, mający ten klub w sercu, walczą o otrzymanie swojej szansy w pierwszym zespole, zarząd chce postawić na zawodnika, który okazał Blaugranie brak szacunku. Opór ze strony szatni jest wyraźny i nie wiadomo, jak zareaguje na to klub. Być może swoją opinię jako pierwszy wyrazi Ernesto Valverde, który dziś weźmie udział w konferencji prasowej przed meczem z Eibarem. Wszyscy czekają też na opinię Josepa Marii Bartomeu, który dziś będzie obecny w Budapeszcie na finale kobiecej Ligi Mistrzów.

Fot. Anton Zajcew / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brać Jezusa z City i nie bawić się w jakieś szopki z Grizmanem

@snoopy: W końcu jakaś normalna osoba cały czas mówiłem że trzeba kupić Gabriel Jesusa z City jako następcę Suareza

@Oskar28: Byloby super ...ale czy wyobrazasz sobie ze ManC go sprzedaje ?

@ventriloquist1: Jesus jest nie do wyjęcia.

@BARCELONISTAnr1: Ja słyszałem że podobno sympatyczny młody Brazylijczyk jest nie zadowolony że Guardiola na niego nie stawia i razem z Sané chce odejść z City

@snoopy: Za dużo FM lub fify. W żadnym wypadku Jesus nie opuści MC

@ventriloquist1: Myślę że jest na to szansa. Na ostatnich 8 meczów City rozegrał on 69min. Jakby sam chciał odejść i coś podziałał to City by go sprzedało.
« Powrót do wszystkich komentarzy