Pozytywne wiadomości dotyczące rehabilitacji Luisa Suáreza po operacji kolana

Grzegorz Zioło

16 maja 2019, 17:15

Sport

25 komentarzy

Luis Suárez pomyślnie przechodzi rehabilitację po operacji prawego kolana, która zakończyła jego występy w barwach Barcelony w tym sezonie. Napastnik poddał się zabiegowi tuż po porażce Barcelony z Liverpoolem i odpadnięciu z Ligi Mistrzów, a jego przerwa w grze miała wynieść od czterech do sześciu tygodni. 

Jak podaje urugwajski dziennik Ovación, pierwsze wrażenia Suáreza po operacji nastrajają go optymistycznie. Zawodnik Barcelony ma szansę na dojście do pełni zdrowia idealnie na rozpoczęcie Copa América 2019. Turniej odbędzie się w Brazylii od 14 czerwca do 7 lipca.

Urugwajczycy powołują się na źródła z otoczenia piłkarza, które twierdzą, że rehabilitacja Suáreza "przebiega bardzo dobrze, a zawodnik każdego dnia przekazuje pozytywne sygnały". Fani reprezentacji Celestes niecierpliwie oczekują na kolejne informacje, ponieważ bardzo liczą na występ wielkiej gwiazdy swojego zespołu podczas zbliżającego się turnieju.

Suárez przebywa obecnie w Barcelonie, gdzie odbywa początkową fazę rehabilitacji. Piłkarz pozostaje na razie pod nadzorem doktora Ramona Cugata, który przeprowadził operację, i oczekuje na pozwolenie na kontynuowanie rekonwalescencji już w swojej ojczyźnie. Urugwaj rozegra pierwszy mecz w Copa América 17 czerwca, a jego rywalem będzie Ekwador. Jeśli pozytywna dynamika leczenia utrzyma się, być może Suárez będzie w stanie wystąpić już w tym spotkaniu.

Fot. Anna Nessi / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To było do przewidzenia że nie odpuści Copa... szkoda.

Ciekawy jestem jakie zainteresowanie budzi na rynku transferowym.
Ma już trochę przebiegu, poza tym całe miasto widziało, że mu się od pewnego czasu spod silnika coś leje. W dodatku teraz po lekkim szpachlowaniu.
Ja bym sprzedał póki są jacyś chętni :/

Gruby wracaj do formy . Ja tez mam mieć operację kolana ............ 30,12,2024 :)

Suarez nie boi się operacji. Może powinien potrzymać Umtitiego za rączkę

Mam nadzieję że po tym odblokuje się i wróci stary El Pistolero