Frenkie de Jong otrzymał nagrodę im. Johana Cruyffa dla najlepszego młodego piłkarza w Eredivisie

Dariusz Maruszczak

16 maja 2019, 08:30

Sport

21 komentarzy

Frenkie de Jong mógł wczoraj cieszyć się ze zdobycia swojego pierwszego mistrzostwa Holandii po zwycięstwie Ajaksu z De Graafschap w ostatniej kolejce Eredivisie. To jednak niejedyny powód do radości 22-latka. Otrzymał on bowiem nagrodę dla najlepszego młodego zawodnika ligi holenderskiej.

Przyszły piłkarz Barcelony został wybrany większością głosów przez Fundację Johana Cruyffa, która stara się stymulować rozwój holenderskich talentów. W ramach tej nagrody de Jong będzie mógł otworzyć małe boisko ze sztuczną murawą we wskazanym przez siebie miejscu. Pomocnik prawdopodobnie wybierze miasteczko Arkel, w którym przyszedł na świat.

– Jestem bardzo dumny, że wygrałem tę nagrodę. Cruyff był najlepszym piłkarzem, jakiego mieliśmy w Holandii, jestem fanem jego stylu gry i myślę, że był wspaniałą osobą – powiedział de Jong.

Nagroda imienia Johana Cruyffa jest przyznawana od 2003 roku podczas specjalnej gali, która zwykle odbywa się we wrześniu. Poprzednim laureatem tego wyróżnienia był kolega de Jonga z Ajaksu Matthijs de Ligt. Jury złożone z wybitnych postaci holenderskiej piłki, takich jak Frank Rijkaard, Erik ten Hag, Mark van Bommel i Jaap Stam, tym razem wybrało de Jonga.

Prezes jury Jordi Cruyff skomentował zwycięstwo pomocnika. – Jego wybór jest logiczny, ponieważ odcisnął swoje piętno w Ajaksie, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Zrobił wielki krok do przodu, utrzymując poziom i koncentrację po ogłoszeniu jego transferu do Barcelony. Jest niesamowicie inteligentny i jako piłkarz ma wszystko, żeby stać się światową gwiazdą.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

a kto dostał za najlepszego "niemłodego" zawodnika?

DE jong dobry zawodnik ale jednak nie daje tyle w ofensywie co np Zyiech szkoda ze barca nim wgl nie jest zainteresowana chłopak robi taki wiatr w defensywie rywali myśle że przy odejściu rakiticia i coutinho spokojnie by wywalczył pierwszy skład

wasza redakcja zazwyczaj jest spóźniona z newsami o jeden dzień , taki szczegół

powinni kupic maticia i ponownie paulinho... pomoc Vidal, Rakitic, Matic i Paulinho to był by orgazm u Ernesta

Najgorsze jest to że De Jong nie będzie grał bo Ernesto nie chciał jego transferu, tak samo jak Malcoma

I to jest piękne wyróżnienie.

Rodzi się pytanie czy pod wodzą Valverde de Jong zaliczy progres czy jego rozwój jako piłkarza stanie w miejscu?

Nieoszlifowany diament. Albo taki, który powoli jest szlifowany i będzie perełką naszej drużyny :)