Nacho Monsalve: Frenkie de Jong i Matthijs de Ligt świetnie pasują do stylu gry Barcelony

Radek Koc

15 maja 2019, 21:30

EFE

11 komentarzy

Hiszpański obrońca Twente Nacho Monsalve udzielił wywiadu Agencji EFE i wypowiedział się na temat de Jonga oraz de Ligta w kontekście Barcelony. Nie zabrakło również opinii o ostatnich sukcesach holenderskiego futbolu. 

- Frenkie de Jong i Matthijs de Ligt wpasują się znakomicie do zespołu Barcelony. De Jong ma tylko 22 lata, ale od razu może stać się bardzo ważnym piłkarzem dla Dumy Katalonii. To drużyna, która ze względu na swój styl gry najbardziej przypomina Ajax. 

- De Ligt jest bardzo młody. Ma zaledwie 19 lat, ale już jest bardzo ceniony w całej Europie, szczególnie ze względu na swój wiek. Może napisać wielką historię. Razem z de Jongiem powinni bardzo dobrze zaadaptować się w Hiszpanii - powiedział. 

Monsalve podzielił się również spostrzeżeniami na temat pozytywnego okresu, jaki przeżywa holenderska piłka: - Świetna postawa Ajaksu w Lidze Mistrzów bardzo pomogła futbolowi w Holandii i wywarła na niego bardzo pozytywny wpływ. W ostatnich latach holenderska piłka była trochę niewidoczna, szczególnie w europejskich rozgrywkach. Wyeliminowanie takich potęg jak Real Madryt i Juventus było bardzo ważne. 

- Kiedy Ajax gra dobrze, to automatycznie ludzie zwracają większą uwagę na piłkę w Holandii. A kiedy tak się dzieje, zwraca się również większą uwagę na naszą grę. To bardzo pozytywne - dodał Monsalve. 

- W Holandii lubią grać piłką i wyprowadzać ją dobrze z własnej połowy. To dlatego ten styl jest zawsze widowiskowy i Ajax świetnie pokazał to w Europie. - przyznał na zakończenie. 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda, że dzięki trenerowi nie mam stylu :P
Po za tym piłka tan się zmieniła, że Barcelona powinna pomyśleć nad zmianą szkolenia piłkarzy w szkółkach i zmianie trochę swojego "domyślnego" stylu.
Ostatnio gdzieś artykuł był, że w Ajaxie zauważyli problemy i zaczęli też stawiać na motorykę i na "produkowanie" atletów.

Ten Barceloński styl gry był u nas tylko za czasów Pepa. Równie dobrze można Tiki-Take nazwać stylem Guardiolijskim - _-

Do jakiego stylu ? Od 2-3 sezonów ta drużyna nie ma stylu i to jest tragiczne...

Jednego i drugiego czeka lawa jak trenerem bedzie dalej valverde..

Jeden sie nadaje zobaczymy pierw czy drugi przyjdzie :)