Frenkie de Jong: Nie wiem, z jakim numerem zagram w Barcelonie, ale na koszulce będzie widnieć moje nazwisko

Radek Koc

15 maja 2019, 15:00

Sport

26 komentarzy

Frenkie de Jong musi jeszcze dokończyć rozgrywki ligi holenderskiej, ale myślami jest już coraz bardziej zagłębiony w sprawy związane z Barceloną. W rozmowie z mediami pomocnik zdradził pewien bardzo istotny szczegół. 

- Mój numer na koszulce Barcelony wciąż nie jest znany ani potwierdzony. Mogę natomiast powiedzieć, że na trykocie będzie widnieć moje nazwisko - powiedział de Jong. 

Takie słowa młodego Holendra zaprzeczają początkowym intencjom firmy Nike. Główny sponsor katalońskiego klubu wolał sprzedawać koszulki z imieniem "Frenkie". Miało się to bardziej opłacać z komercyjnego punktu widzenia. 

Kolejną kwestią jest wybór numeru, z jakim zagra de Jong. Holenderski zawodnik jest przywiązany do numeru "21", z którym występuje obecnie Carles Aleñá. Odebranie mu go i przekazanie nowemu nabytkowi mogłoby sprawić, że pochodzący z Mataró wychowanek poczuje się skrzywdzony i nieco odsunięty na boczny tor. 

De Jong nie chciał wchodzić w inne sprawy dotyczące jego nowego klubu. Na pytanie o wysokość zarobków, odpowiedział: - Ile będę zarabiać? (śmiech). To nie jest kwestia, o której chciałbym rozmawiać. Jestem zadowolony z tego, co robię w tej chwili, i z tego, co przyjdzie mi robić w Barcelonie. Szczęście niekoniecznie można kupić za pieniądze. 

Zapytant o ewentualny powrót do Amsterdamu, piłkarz nie chciał składać żadnych obietnic: - Nie mogę obiecać, że pewnego dnia powrócę do Ajaksu. Mogę jedynie powiedzieć, że uwielbiam ten klub. Myślę, że jest fantastyczny. Oczywiście nie wykluczam powrotu. 

Nie mogło również zabraknąć pytania o najbliższą przyszłość łączonego z Barceloną Matthijsa de Ligta: - Szczerze mówiąc, nie wiem, co zrobi de Ligt. To jego decyzja. Nie miałbym jednak nic przeciwko, gdyby postanowił dołączyć do mnie i podpisać kontrakt z Barceloną. Byłoby dobrze być tutaj razem. Byłoby to również dobre dla samego klubu, ponieważ ściągnąłby świetnego piłkarza na następnych kilka lat. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Takiego nam trzeba. Co myśli o grze.

Sądzę, że Carles chętnie oddałby 21 w zamian za taki np numer 6, który będzie wolny. :)

ciekaw jestem tylko gdzie będzie grałczy na pozycji Busiego czy troche wyzej

@Chwytliwy: Jakby nie wystarczało "de Light" :}
Akurat jeśli chodzi o de Jonga, to można po prostu mówić Frank (:

Dobrze, bo La Rambla złamałaby język jego imieniem

@xavi890: Rzeczywiście w Ajaxie nie opierają gry na jednym zawodniku

@xavi890: Rozbawiłeś mnie. Jaka jest niby wielka różnica? De facto to my gramy w ich systemie :v Frenkie wejdzie z marszu do gry.

@Bobek24: Nie zapominaj o "Malcolmie" :D

Poziom pytań - żenujący

@ukaszz: W nowym sezonie nie będzie miał, o ile wgl on sam będzie.

@dzonyFCB: No ale to prawda,chyba nie myślisz że on odstawi Busquetsa legende klubu albo Rakiticia którego jest zwolennikiem

@lukas10: hahaha i leśne dziadki do 40stki XD

@lukas10: Ale utarte, wręcz banał :)

@LeoMessi1994: Będzie grał na ławce rezerwowych przy tym trenerze

16 albo 6.

Młody z dobrym nastawieniem oby Barca miała dużo radości z gry De Jonga.

Chłopak jeszcze nie zagrał dla Barcelony a ci już się go pytają o powrót co za żenujący redaktor

Oby przejął "czwórkę"! Jeśli Valverde zostanie to Alena zostanie z 21 i dalej tyle samo będzie grał a De Jong dwadzieścia cośtam i przy Rakiecie nie pogra wogóle. Odnoszę wrażenie że Rakieta niestety zostanie a Cou i Vidal zostaną sprzedani.

myśle że Alenia przejmnie nr 6 a De jong dostanie 21

Przychodź szubko młody i pokaż jak się gra wypalonemu Busquetsowi a co do nike to oni by woleli też dowalić nam koszulki w chorwacką szachownicę bo by się oczywiście lepiej sprzedawały... Kto ustala do jasnej ciasnej jak mają wyglądać koszulki w klubie zarząd czy sponsor?

@LeoMessi1994: Wydaje mi się, ze wyżej. Trochę ma ciąg do ofensywy.

@Transu96: 6 ma Tobido

Poziom Ajaxu a poziom Barcelony to są dwie różne kwestie. Ale mam nadzieję że sobie poradzi może nie od razu ale z biegiem czasu.

@Transu96: 6 oczywiście.

Fajnie, że przychodzi tak dobry, młody zawodnik mogący zastąpić Busquetsa.

Fajne słowa, podoba mi się jego nastawienie :)