Frenkie de Jong: Nie wiem, z jakim numerem zagram w Barcelonie, ale na koszulce będzie widnieć moje nazwisko

Radek Koc

15 maja 2019, 15:00

Sport

26 komentarzy

Frenkie de Jong musi jeszcze dokończyć rozgrywki ligi holenderskiej, ale myślami jest już coraz bardziej zagłębiony w sprawy związane z Barceloną. W rozmowie z mediami pomocnik zdradził pewien bardzo istotny szczegół. 

- Mój numer na koszulce Barcelony wciąż nie jest znany ani potwierdzony. Mogę natomiast powiedzieć, że na trykocie będzie widnieć moje nazwisko - powiedział de Jong. 

Takie słowa młodego Holendra zaprzeczają początkowym intencjom firmy Nike. Główny sponsor katalońskiego klubu wolał sprzedawać koszulki z imieniem "Frenkie". Miało się to bardziej opłacać z komercyjnego punktu widzenia. 

Kolejną kwestią jest wybór numeru, z jakim zagra de Jong. Holenderski zawodnik jest przywiązany do numeru "21", z którym występuje obecnie Carles Aleñá. Odebranie mu go i przekazanie nowemu nabytkowi mogłoby sprawić, że pochodzący z Mataró wychowanek poczuje się skrzywdzony i nieco odsunięty na boczny tor. 

De Jong nie chciał wchodzić w inne sprawy dotyczące jego nowego klubu. Na pytanie o wysokość zarobków, odpowiedział: - Ile będę zarabiać? (śmiech). To nie jest kwestia, o której chciałbym rozmawiać. Jestem zadowolony z tego, co robię w tej chwili, i z tego, co przyjdzie mi robić w Barcelonie. Szczęście niekoniecznie można kupić za pieniądze. 

Zapytant o ewentualny powrót do Amsterdamu, piłkarz nie chciał składać żadnych obietnic: - Nie mogę obiecać, że pewnego dnia powrócę do Ajaksu. Mogę jedynie powiedzieć, że uwielbiam ten klub. Myślę, że jest fantastyczny. Oczywiście nie wykluczam powrotu. 

Nie mogło również zabraknąć pytania o najbliższą przyszłość łączonego z Barceloną Matthijsa de Ligta: - Szczerze mówiąc, nie wiem, co zrobi de Ligt. To jego decyzja. Nie miałbym jednak nic przeciwko, gdyby postanowił dołączyć do mnie i podpisać kontrakt z Barceloną. Byłoby dobrze być tutaj razem. Byłoby to również dobre dla samego klubu, ponieważ ściągnąłby świetnego piłkarza na następnych kilka lat. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Poziom Ajaxu a poziom Barcelony to są dwie różne kwestie. Ale mam nadzieję że sobie poradzi może nie od razu ale z biegiem czasu.

@xavi890: Rozbawiłeś mnie. Jaka jest niby wielka różnica? De facto to my gramy w ich systemie :v Frenkie wejdzie z marszu do gry.

@xavi890: Rzeczywiście w Ajaxie nie opierają gry na jednym zawodniku
« Powrót do wszystkich komentarzy