Frenkie de Jong: Nie wiem, z jakim numerem zagram w Barcelonie, ale na koszulce będzie widnieć moje nazwisko

Radek Koc

15 maja 2019, 15:00

Sport

26 komentarzy

Frenkie de Jong musi jeszcze dokończyć rozgrywki ligi holenderskiej, ale myślami jest już coraz bardziej zagłębiony w sprawy związane z Barceloną. W rozmowie z mediami pomocnik zdradził pewien bardzo istotny szczegół. 

- Mój numer na koszulce Barcelony wciąż nie jest znany ani potwierdzony. Mogę natomiast powiedzieć, że na trykocie będzie widnieć moje nazwisko - powiedział de Jong. 

Takie słowa młodego Holendra zaprzeczają początkowym intencjom firmy Nike. Główny sponsor katalońskiego klubu wolał sprzedawać koszulki z imieniem "Frenkie". Miało się to bardziej opłacać z komercyjnego punktu widzenia. 

Kolejną kwestią jest wybór numeru, z jakim zagra de Jong. Holenderski zawodnik jest przywiązany do numeru "21", z którym występuje obecnie Carles Aleñá. Odebranie mu go i przekazanie nowemu nabytkowi mogłoby sprawić, że pochodzący z Mataró wychowanek poczuje się skrzywdzony i nieco odsunięty na boczny tor. 

De Jong nie chciał wchodzić w inne sprawy dotyczące jego nowego klubu. Na pytanie o wysokość zarobków, odpowiedział: - Ile będę zarabiać? (śmiech). To nie jest kwestia, o której chciałbym rozmawiać. Jestem zadowolony z tego, co robię w tej chwili, i z tego, co przyjdzie mi robić w Barcelonie. Szczęście niekoniecznie można kupić za pieniądze. 

Zapytant o ewentualny powrót do Amsterdamu, piłkarz nie chciał składać żadnych obietnic: - Nie mogę obiecać, że pewnego dnia powrócę do Ajaksu. Mogę jedynie powiedzieć, że uwielbiam ten klub. Myślę, że jest fantastyczny. Oczywiście nie wykluczam powrotu. 

Nie mogło również zabraknąć pytania o najbliższą przyszłość łączonego z Barceloną Matthijsa de Ligta: - Szczerze mówiąc, nie wiem, co zrobi de Ligt. To jego decyzja. Nie miałbym jednak nic przeciwko, gdyby postanowił dołączyć do mnie i podpisać kontrakt z Barceloną. Byłoby dobrze być tutaj razem. Byłoby to również dobre dla samego klubu, ponieważ ściągnąłby świetnego piłkarza na następnych kilka lat. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Fajnie, że przychodzi tak dobry, młody zawodnik mogący zastąpić Busquetsa.
« Powrót do wszystkich komentarzy