Marca: Nélson Semedo ma oferty z Anglii i Włoch [Aktualizacja]

Julia Cicha

15 maja 2019, 10:44

Marca, MD

236 komentarzy

Barcelona pozyskała Nélsona Semedo z Benfiki latem 2017 roku. Zapłaciła za niego 30 milionów euro + 5 milionów zmiennych, mimo że nie była pewna opłacalności tej transakcji. Po dwóch sezonach klub wie już, że Portugalczyk jest świetnym obrońcą. Problemem okazuje się jednak konieczność dzielenia przez niego minut z Sergim Roberto.

Semedo rozegrał w tym sezonie 42% możliwych minut i nie jest zadowolony z tego wyniku. Zawodnik wie, że w innym zespole miałby pewne miejsce w pierwszym składzie. Z tego powodu Marca informuje dziś, że prawym defensorem interesują się drużyny z Premier League oraz z Serie A. Niektóre z nich mogłyby wyłożyć 35 milionów euro. Nie doszło jeszcze do przedstawienia oficjalnej oferty, ale Portugalczyk wie o zainteresowaniu innych klubów. Niedługo będzie musiał podjąć decyzję, do czego będzie mu potrzebne stanowisko Barcelony.

Jasne jest, że Barça potrzebuje pieniędzy, jeśli chce pozyskać de Ligta i Griezmanna. Dyrekcja sportowa będzie musiała rozważyć możliwe odejście Semedo, choć klub jest zadowolony z jego postawy. Jedynym piłkarzem nie na sprzedaż jest jednak obecnie Leo Messi. Jedną z możliwości byłoby zarobienie na Semedo oraz przeniesienie do pierwszego zespołu Moussy Wagué. Sergi Roberto, ze względu na status wychowanka, wydaje się mieć pewną pozycję.

Aktualizacja

Mundo Deportivo informuje, że źródło z Barcelony zapewniło, że Nélson Semedo nie jest na sprzedaż. Klub odsyła wszystkich do klauzuli odejścia wynoszącej 100 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przypomne 1 tegoroczny mecz z Realem. Byl genialny. Potem dostal lawke lub ogony. Dla mnie duzo lepszy niz Roberto z potencjalem na czolowke swiatowa. Tylko gdy bedzie grac i to najlepiej z Dembele na PP:)

@endriuuu2: "Potem dostal lawke lub ogony. "
90 minut z Bilbao, 90 z Lyonem, 45 z Sevilla, 90 minut w rewanżu z Realem. Tylko z Valladolid odpoczywał. Ale tak, grał ogony.

@Veb1233: Doprecyzuje:) Z Bilbao gral na lewej stronie, pozniej z Valadolid nie zagral, z lyonem byl jednym z lepszych, no i pozniej 45min z Sevilla z ocena 6 jak Roberto czy Alba.
Dla mnie Semedo jest lepszy od Roberto i choc mniej niz Malcom, jest niesprawiedliwie traktowany przez Valverde. Z reszta w rewanzu z Liverpoolem Valverde zostal za to skarcony.
« Powrót do wszystkich komentarzy