Marca: Nélson Semedo ma oferty z Anglii i Włoch [Aktualizacja]

Julia Cicha

15 maja 2019, 10:44

Marca, MD

236 komentarzy

Barcelona pozyskała Nélsona Semedo z Benfiki latem 2017 roku. Zapłaciła za niego 30 milionów euro + 5 milionów zmiennych, mimo że nie była pewna opłacalności tej transakcji. Po dwóch sezonach klub wie już, że Portugalczyk jest świetnym obrońcą. Problemem okazuje się jednak konieczność dzielenia przez niego minut z Sergim Roberto.

Semedo rozegrał w tym sezonie 42% możliwych minut i nie jest zadowolony z tego wyniku. Zawodnik wie, że w innym zespole miałby pewne miejsce w pierwszym składzie. Z tego powodu Marca informuje dziś, że prawym defensorem interesują się drużyny z Premier League oraz z Serie A. Niektóre z nich mogłyby wyłożyć 35 milionów euro. Nie doszło jeszcze do przedstawienia oficjalnej oferty, ale Portugalczyk wie o zainteresowaniu innych klubów. Niedługo będzie musiał podjąć decyzję, do czego będzie mu potrzebne stanowisko Barcelony.

Jasne jest, że Barça potrzebuje pieniędzy, jeśli chce pozyskać de Ligta i Griezmanna. Dyrekcja sportowa będzie musiała rozważyć możliwe odejście Semedo, choć klub jest zadowolony z jego postawy. Jedynym piłkarzem nie na sprzedaż jest jednak obecnie Leo Messi. Jedną z możliwości byłoby zarobienie na Semedo oraz przeniesienie do pierwszego zespołu Moussy Wagué. Sergi Roberto, ze względu na status wychowanka, wydaje się mieć pewną pozycję.

Aktualizacja

Mundo Deportivo informuje, że źródło z Barcelony zapewniło, że Nélson Semedo nie jest na sprzedaż. Klub odsyła wszystkich do klauzuli odejścia wynoszącej 100 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sporo osób zarzuca mu że nie ma asyst, ale jak ma mieć liczby jak nie gra regularnie, tylko na zmianę z Roberto. Bo gdy Semedo zagra parę meczów i zacznie łapać rytm to w następnym meczu gra Sergi. Brakuje mi na postawienie na jednego i zmianie dopiero po rozegraniu paru złych meczów. Według mnie jak po swojej stronie będzie miał Dembele to prawa strona będzie dobrze obstawiona, pamiętam początek zeszłego sezonu gdzie Semedo był genialny i dobrze się dogadywał z francuzem. Trochę mnie irytuje to, że Messi nie chce za bardzo z nim współpracować tak jak z Roberto czy w przeszłości z Alvesem. Współpraca z Messim to według mnie powód dla którego częściej gra Roerto.

@Dave2411: Nie ma asyst, bo nie potrafi grać w ofensywie

@Wojcio: Nie powiedziałbym, po pierwsze jeżeli jeden boczny obrońca (Alba) gra tak ofensywnie to drugi musi uważać, pamiętasz Alvesa i Abidala. Po drugie na kogo miał wrzucać? na Coutinho? On nie ma po drugiej stronie Messiego jak ma Alba. Po trzecie nie było momentu w jego 2 letniej przygodzie z Barceloną, kiedy mógłby być pewny miejsca w pieszej jedenastce, a to sprawia że mógł grać trochę zachowawczo.
« Powrót do wszystkich komentarzy