Marca: Nélson Semedo ma oferty z Anglii i Włoch [Aktualizacja]

Julia Cicha

15 maja 2019, 10:44

Marca, MD

236 komentarzy

Barcelona pozyskała Nélsona Semedo z Benfiki latem 2017 roku. Zapłaciła za niego 30 milionów euro + 5 milionów zmiennych, mimo że nie była pewna opłacalności tej transakcji. Po dwóch sezonach klub wie już, że Portugalczyk jest świetnym obrońcą. Problemem okazuje się jednak konieczność dzielenia przez niego minut z Sergim Roberto.

Semedo rozegrał w tym sezonie 42% możliwych minut i nie jest zadowolony z tego wyniku. Zawodnik wie, że w innym zespole miałby pewne miejsce w pierwszym składzie. Z tego powodu Marca informuje dziś, że prawym defensorem interesują się drużyny z Premier League oraz z Serie A. Niektóre z nich mogłyby wyłożyć 35 milionów euro. Nie doszło jeszcze do przedstawienia oficjalnej oferty, ale Portugalczyk wie o zainteresowaniu innych klubów. Niedługo będzie musiał podjąć decyzję, do czego będzie mu potrzebne stanowisko Barcelony.

Jasne jest, że Barça potrzebuje pieniędzy, jeśli chce pozyskać de Ligta i Griezmanna. Dyrekcja sportowa będzie musiała rozważyć możliwe odejście Semedo, choć klub jest zadowolony z jego postawy. Jedynym piłkarzem nie na sprzedaż jest jednak obecnie Leo Messi. Jedną z możliwości byłoby zarobienie na Semedo oraz przeniesienie do pierwszego zespołu Moussy Wagué. Sergi Roberto, ze względu na status wychowanka, wydaje się mieć pewną pozycję.

Aktualizacja

Mundo Deportivo informuje, że źródło z Barcelony zapewniło, że Nélson Semedo nie jest na sprzedaż. Klub odsyła wszystkich do klauzuli odejścia wynoszącej 100 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sprzedanie Semedo to strzał w kolano jak sprzedanie Digne bez kupna zastepstwa. Semedo pierwszy sklad a Roberto do pomocy takie moje zdanie bo Semedo ze swoja szybkoscia robi robote na prawym skrzydle.

@Tom3yn: Może zostawimy Cucurellę....

@Tom3yn: Tylko jest to wybór między słaby PO (Roberto) a jeszcze słabszym (Semedo). Roberto nie znajdzie miejsca w pomocy przy Jongu, Arturze więc zostaje mu PO. Jednak na PO jest jak narazie naszym najlepszym zawodnikiem.

@pax: Naprawdę? Najlepszy nasz PO?
Semedo wciąga na śniadanie Roberto i sprzedałbym Roberto i się nawet nie zastanawiał. Wprowadził wague do pierwszego zespołu, a Semedo podstawa.

@CulesBarcelion: W jakim aspekcie SEmedo jest lepszy od Roberto? W ofesnywie przepaść a defensywie Roberto gra lepiej poprzez lepsze ustawianie się, asekurację (powroty). Semedo jest szybszy, ale nie wykorzystuje szybkości bo nie wraca, a przez złe ustawienie nie jest w stanie dobrze pokryc zawodnika.

@pax: Dla mnie w każdym aspekcie. Dużo więcej daje drużynie niż Roberto, czy to w defensywie, czy ofensywie.
Gdyby było tak jak piszesz, to by już dawno nie grał u nas i Barca by nie odsyłała kluby zainteresowanebdo klauzuli.

@CulesBarcelion: Gdyby tak było jak piszesz to Semedo byłby pierwszym wyborem trenera.
To, ze jest słabszy od Roberto nie oznacza, ze jako zmienik się nie przydaje.
« Powrót do wszystkich komentarzy