Marca: Nélson Semedo ma oferty z Anglii i Włoch [Aktualizacja]

Julia Cicha

15 maja 2019, 10:44

Marca, MD

236 komentarzy

Barcelona pozyskała Nélsona Semedo z Benfiki latem 2017 roku. Zapłaciła za niego 30 milionów euro + 5 milionów zmiennych, mimo że nie była pewna opłacalności tej transakcji. Po dwóch sezonach klub wie już, że Portugalczyk jest świetnym obrońcą. Problemem okazuje się jednak konieczność dzielenia przez niego minut z Sergim Roberto.

Semedo rozegrał w tym sezonie 42% możliwych minut i nie jest zadowolony z tego wyniku. Zawodnik wie, że w innym zespole miałby pewne miejsce w pierwszym składzie. Z tego powodu Marca informuje dziś, że prawym defensorem interesują się drużyny z Premier League oraz z Serie A. Niektóre z nich mogłyby wyłożyć 35 milionów euro. Nie doszło jeszcze do przedstawienia oficjalnej oferty, ale Portugalczyk wie o zainteresowaniu innych klubów. Niedługo będzie musiał podjąć decyzję, do czego będzie mu potrzebne stanowisko Barcelony.

Jasne jest, że Barça potrzebuje pieniędzy, jeśli chce pozyskać de Ligta i Griezmanna. Dyrekcja sportowa będzie musiała rozważyć możliwe odejście Semedo, choć klub jest zadowolony z jego postawy. Jedynym piłkarzem nie na sprzedaż jest jednak obecnie Leo Messi. Jedną z możliwości byłoby zarobienie na Semedo oraz przeniesienie do pierwszego zespołu Moussy Wagué. Sergi Roberto, ze względu na status wychowanka, wydaje się mieć pewną pozycję.

Aktualizacja

Mundo Deportivo informuje, że źródło z Barcelony zapewniło, że Nélson Semedo nie jest na sprzedaż. Klub odsyła wszystkich do klauzuli odejścia wynoszącej 100 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ktoś tutaj pisze, że Semedo ma w tym sezonie zero asyst, co miałoby świadczyć, że on nic nie daje w ofensywie.
Można zadać pytanie ile tych asyst ma S.Roberto, który moim zdaniem jest słabszy od Portugalczyka zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Jest od Semedo wolniejszy, mniej sprytny, gorszy technicznie i nie daje się tak objeżdżać przez przeciwnika.
Proszę zwrócić uwagę jak poprawia się sytuacja na prawej stronie gdy na PO damy Semedo a S.Roberto ewentualnie damy do II linii. To potwierdza opinię, że to Portugalczyk, a nie nasz wychowanek ma większy wpływ na zabezpieczenie prawego skrzydła.

@Midast: Roberto ma 7 asyst Semedo 0, 28 kluczowych podań przy 4 Roberto. W ofensywie Roberto zarówno wychodzi na skrzydło jak i potrafi grac kombinacyjnie, dodatkowym atutem jest umiejetnośc wyjścia spod pressingu i przebiegniecie kilkunastu metrów z piłką.
W obronie, niestety dlka Nelsona to on popełnia wieksze błędy. To, że jest szybszy nic nie daje gdy nie wykorzystuje tej szybkości, a nelson bardzo rzadko wraca, zostawia autostradę po prawej stronie, często daje sie objechać a dodatkowo często fatalnie się ustawia. Wychodzi zbyt wysoko zostawiajac często gracza w swojej strefie. Masz rację że Roberto nie daje się tak objeżdżać przeciwnikowi jak Semedo.

@Midast: Znafcy nie widzieli na flashscore, ile wywalczył karnych i to dających punkty.

@Wajper: Ile? 7 ??
« Powrót do wszystkich komentarzy