Marca: Nélson Semedo ma oferty z Anglii i Włoch [Aktualizacja]

Julia Cicha

15 maja 2019, 10:44

Marca, MD

236 komentarzy

Barcelona pozyskała Nélsona Semedo z Benfiki latem 2017 roku. Zapłaciła za niego 30 milionów euro + 5 milionów zmiennych, mimo że nie była pewna opłacalności tej transakcji. Po dwóch sezonach klub wie już, że Portugalczyk jest świetnym obrońcą. Problemem okazuje się jednak konieczność dzielenia przez niego minut z Sergim Roberto.

Semedo rozegrał w tym sezonie 42% możliwych minut i nie jest zadowolony z tego wyniku. Zawodnik wie, że w innym zespole miałby pewne miejsce w pierwszym składzie. Z tego powodu Marca informuje dziś, że prawym defensorem interesują się drużyny z Premier League oraz z Serie A. Niektóre z nich mogłyby wyłożyć 35 milionów euro. Nie doszło jeszcze do przedstawienia oficjalnej oferty, ale Portugalczyk wie o zainteresowaniu innych klubów. Niedługo będzie musiał podjąć decyzję, do czego będzie mu potrzebne stanowisko Barcelony.

Jasne jest, że Barça potrzebuje pieniędzy, jeśli chce pozyskać de Ligta i Griezmanna. Dyrekcja sportowa będzie musiała rozważyć możliwe odejście Semedo, choć klub jest zadowolony z jego postawy. Jedynym piłkarzem nie na sprzedaż jest jednak obecnie Leo Messi. Jedną z możliwości byłoby zarobienie na Semedo oraz przeniesienie do pierwszego zespołu Moussy Wagué. Sergi Roberto, ze względu na status wychowanka, wydaje się mieć pewną pozycję.

Aktualizacja

Mundo Deportivo informuje, że źródło z Barcelony zapewniło, że Nélson Semedo nie jest na sprzedaż. Klub odsyła wszystkich do klauzuli odejścia wynoszącej 100 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Każdy chyba wie, że bardzo często od wielu sezonów oceniam bocznych obrońców. Na temat Semedo juz pisałem i nie będę powtarzał pewnych kwestii. Ciesze się, że wiele osób dostrzega juz to co widać "gołym okiem" od miesięcy. Byłem wyzywany od hejterów Semedo bo pisałem, że gośc nie wraca do obrony, źle się ustawia, źle kryje, jest mało zdecydowany w defensywie, od mniej więcej marca zaczał grac lepiej w ustawieniu bo wcześniej zostawiał autostradę dla przeciwników. O ofensywie nie ma co pisać - 4 kluczowe podania w całym sezonie ligi hiszpańskiej.
Nie pisze aby go sprzedać, szanse swoje miał i je średnio wykorzystał, nie będę meczów w którym padały bramki po jego błędach, jednak wolałbym pewniejszego zawodnika na PO. Roberto który jest jak narazie o dwa poziomy wyżej, zawsze wraca i przebiega najwięcej w druzynie, dodatkowo zalicza 28 kluczowych podań przy 4 Nelsona tez do końca mnie nie przekonuje. Może Wague, chociaz to zagadka. Zobaczymy.

@pax: W Barcelonie kazdy boczny obronca jest niezdecydowany i slabo kryje. Alba czy Roberto robia mase bledow. Semedo przerasta ta dwojke w grze defensywnej. A to wszystko czego potrzebuja boki obrony Barcy, bo przez to tracimy duzo glupich goli.

@JackPtak: Nelson jest najsłabszym obrońcą z wymienionych. Żle sie ustawia i źle kryje, nie zabezpiecza boków bo nie potrafi znaleźć optymalnej pozycji. Często stoi za wysoko i nie reaguje jak w jego naminalną strefę wbiega zawodnik. Bardzo słabo przewiduje zachowania boiskowe co widać po marnej statystyce przechwytów.

@pax: w takim klubie jak Barca to Roberto powinien być co najwyżej zmiennikiem .... gdzie te czasy że na prawej stronie grał Alves - fakt, też popełniał błędy ale skoro Roberto jest 2 poziomy nad Semedo to Dani był 10 poziomów nad Roberto...pzdr

@Amnesiac1982: A ja nie mówię , że nie. Pewnie, masz rację. Alves 10 poziomów nad Roberto i 12 nas Semedo :)
pzdr
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.
« Powrót do wszystkich komentarzy