Marca: Nélson Semedo ma oferty z Anglii i Włoch [Aktualizacja]

Julia Cicha

15 maja 2019, 10:44

Marca, MD

236 komentarzy

Barcelona pozyskała Nélsona Semedo z Benfiki latem 2017 roku. Zapłaciła za niego 30 milionów euro + 5 milionów zmiennych, mimo że nie była pewna opłacalności tej transakcji. Po dwóch sezonach klub wie już, że Portugalczyk jest świetnym obrońcą. Problemem okazuje się jednak konieczność dzielenia przez niego minut z Sergim Roberto.

Semedo rozegrał w tym sezonie 42% możliwych minut i nie jest zadowolony z tego wyniku. Zawodnik wie, że w innym zespole miałby pewne miejsce w pierwszym składzie. Z tego powodu Marca informuje dziś, że prawym defensorem interesują się drużyny z Premier League oraz z Serie A. Niektóre z nich mogłyby wyłożyć 35 milionów euro. Nie doszło jeszcze do przedstawienia oficjalnej oferty, ale Portugalczyk wie o zainteresowaniu innych klubów. Niedługo będzie musiał podjąć decyzję, do czego będzie mu potrzebne stanowisko Barcelony.

Jasne jest, że Barça potrzebuje pieniędzy, jeśli chce pozyskać de Ligta i Griezmanna. Dyrekcja sportowa będzie musiała rozważyć możliwe odejście Semedo, choć klub jest zadowolony z jego postawy. Jedynym piłkarzem nie na sprzedaż jest jednak obecnie Leo Messi. Jedną z możliwości byłoby zarobienie na Semedo oraz przeniesienie do pierwszego zespołu Moussy Wagué. Sergi Roberto, ze względu na status wychowanka, wydaje się mieć pewną pozycję.

Aktualizacja

Mundo Deportivo informuje, że źródło z Barcelony zapewniło, że Nélson Semedo nie jest na sprzedaż. Klub odsyła wszystkich do klauzuli odejścia wynoszącej 100 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla wszystkich którzy ciskają tymi statystykami i nie rozumieją że to kompletnie nic nie znaczy.
Włącznie sobie dowolną kompilację Semedo (wysłuchajcie mnie zanim wyśmiejecie) i zastanówcie się: czy to zagranie jest w statystyce jakiejkolwiek? A to? a tamto?
Potem po obejrzeniu kompilacji z gry Semedo może z 5% znajduje się w tych wszystkowiedzących statystykach. A nie powiecie mi po obejrzeniu, że jest to słaby piłkarz.

Całe szczęście to co gadacie nie ma żadnego znaczenia bo Barcelona na pewno nie pozwoli mu odejście (chyba że chłopak sam będzie chciał i Valverde go przykuje do ławki).

@Jacob94: NIe potrzebuję oglądać kompilacji bo ogladam każdy mecz conajmniej raz a przeważanie dwa razy i doskonale wiem jak gra i jakie dziury w defensywie zostawia, czego nie ma w statystykach.

@pax: nie może być w dwóch miejscach na raz. Jeśli się od niego wymaga asyst/goli, to nie może być w tym samym czasie w obronie gdy przeciwnik pośle długą piłkę. piłka zawsze będzie szybsza od zawodników, dlatego się w tym sporcie podaje.

I podziwiam Cię że oglądasz dwukrotnie każdy mecz, bez cienia ironii :) Chciałbym być aż takim pasjonatem piłki nożnej.

@Jacob94: Barcelona gra w taki sposób że boki obrony graja jako wahadła i on równieaż ma zadanie brac w akcjach ofensywnych. I nawet to robi. Więc nie jest to kwestia jakieś taktyki, zadań trenera że nie ma asyst. On dostaje piłki na skrzydle i potem traci, podaje do przeciwnika, wypuszcza sobie za mocno i piłka wychodzi zza linię lub ewentualnie podaje do tyłu. To nie kwestia, że ma nakaz jedynie gry obronnej, ale braku jakości w ofensywie.
« Powrót do wszystkich komentarzy