Marca: Nélson Semedo ma oferty z Anglii i Włoch [Aktualizacja]

Julia Cicha

15 maja 2019, 10:44

Marca, MD

236 komentarzy

Barcelona pozyskała Nélsona Semedo z Benfiki latem 2017 roku. Zapłaciła za niego 30 milionów euro + 5 milionów zmiennych, mimo że nie była pewna opłacalności tej transakcji. Po dwóch sezonach klub wie już, że Portugalczyk jest świetnym obrońcą. Problemem okazuje się jednak konieczność dzielenia przez niego minut z Sergim Roberto.

Semedo rozegrał w tym sezonie 42% możliwych minut i nie jest zadowolony z tego wyniku. Zawodnik wie, że w innym zespole miałby pewne miejsce w pierwszym składzie. Z tego powodu Marca informuje dziś, że prawym defensorem interesują się drużyny z Premier League oraz z Serie A. Niektóre z nich mogłyby wyłożyć 35 milionów euro. Nie doszło jeszcze do przedstawienia oficjalnej oferty, ale Portugalczyk wie o zainteresowaniu innych klubów. Niedługo będzie musiał podjąć decyzję, do czego będzie mu potrzebne stanowisko Barcelony.

Jasne jest, że Barça potrzebuje pieniędzy, jeśli chce pozyskać de Ligta i Griezmanna. Dyrekcja sportowa będzie musiała rozważyć możliwe odejście Semedo, choć klub jest zadowolony z jego postawy. Jedynym piłkarzem nie na sprzedaż jest jednak obecnie Leo Messi. Jedną z możliwości byłoby zarobienie na Semedo oraz przeniesienie do pierwszego zespołu Moussy Wagué. Sergi Roberto, ze względu na status wychowanka, wydaje się mieć pewną pozycję.

Aktualizacja

Mundo Deportivo informuje, że źródło z Barcelony zapewniło, że Nélson Semedo nie jest na sprzedaż. Klub odsyła wszystkich do klauzuli odejścia wynoszącej 100 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ludzie znów odpływają chcąc pozbyć się bardzo solidnego zmiennika jak na obecną Barcelonę stawiając na Wague chłopca zagadkę. Nie Semedo nie jest Alvesem i nigdy nie będzie ale nie jest nim również Roberto, to trzej różni gracze. Tak to Roberto lepiej rozumie styl gry tego zespołu co jest lub powinno być oczywiste, gdzie Nelson często wygląda jak ciało obce i mam wrażenie że nie cieszy się do końca zaufaniem niektórych graczy coś co spotkało Digne. Zgadzam się że z Dembele na PS wyglądał dużo lepiej ale ile Francuz zagra spotkań na prawej stronie więc opieranie się na tym to krótkowzroczność.
Nie wiem jak bardzo Barcelona potrzebuje pieniędzy ale Semedo spotkań nie zawala seriami to solidny zmiennik a takich trzeba cenić wielu ludzi wytyka objeżdżanie przez vinicjusa tylko że tydzień wcześniej go całkowicie wyłączył. Cieszmy się ze mamy takiego zawodnika bo zbyt wielu nazwisk na rynku na PO Barcy nie ma. Chyba wszyscy widzą dokładnie co się dzieje jak zawodnik nie ma konkurentów w walce o skład, i nasz trenejro nagle musi wysnuwać na boisko tych których woli trzymać na 10 poziomie lochów.
« Powrót do wszystkich komentarzy