Marca: Nélson Semedo ma oferty z Anglii i Włoch [Aktualizacja]

Julia Cicha

15 maja 2019, 10:44

Marca, MD

236 komentarzy

Barcelona pozyskała Nélsona Semedo z Benfiki latem 2017 roku. Zapłaciła za niego 30 milionów euro + 5 milionów zmiennych, mimo że nie była pewna opłacalności tej transakcji. Po dwóch sezonach klub wie już, że Portugalczyk jest świetnym obrońcą. Problemem okazuje się jednak konieczność dzielenia przez niego minut z Sergim Roberto.

Semedo rozegrał w tym sezonie 42% możliwych minut i nie jest zadowolony z tego wyniku. Zawodnik wie, że w innym zespole miałby pewne miejsce w pierwszym składzie. Z tego powodu Marca informuje dziś, że prawym defensorem interesują się drużyny z Premier League oraz z Serie A. Niektóre z nich mogłyby wyłożyć 35 milionów euro. Nie doszło jeszcze do przedstawienia oficjalnej oferty, ale Portugalczyk wie o zainteresowaniu innych klubów. Niedługo będzie musiał podjąć decyzję, do czego będzie mu potrzebne stanowisko Barcelony.

Jasne jest, że Barça potrzebuje pieniędzy, jeśli chce pozyskać de Ligta i Griezmanna. Dyrekcja sportowa będzie musiała rozważyć możliwe odejście Semedo, choć klub jest zadowolony z jego postawy. Jedynym piłkarzem nie na sprzedaż jest jednak obecnie Leo Messi. Jedną z możliwości byłoby zarobienie na Semedo oraz przeniesienie do pierwszego zespołu Moussy Wagué. Sergi Roberto, ze względu na status wychowanka, wydaje się mieć pewną pozycję.

Aktualizacja

Mundo Deportivo informuje, że źródło z Barcelony zapewniło, że Nélson Semedo nie jest na sprzedaż. Klub odsyła wszystkich do klauzuli odejścia wynoszącej 100 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Neloson to świetny PO. Obok Niemca z Bayernu i Arnolda nie widzę obecnie lepszego PO w Europie.

@adasko1998: Wiesz że on w całym sezonie zanotował okrągłe zero asyst?
Równie dobrze może tam grać którykolwiek ze stoperów będzie miał takie same liczby.

@SzahMatt: A czy on jest od astystowania? Chyba nie bo od tego mamy dużo innych piłkarzy A w obronie jest bardzo dobry wiec hak ch emy atakowac to lepszy Roberto jak bronic to semedo

@PuyolTheBest: Oczywiście że tak, każdy boczny obrońca obecnie jest bardzo ważny w ofensywie. Porównałeś go do Alexandra Arnolda z tym że ten ma przecież 15 asyst. Gdzie indziej miał by nie być konieczny, jak nie u nas boczny obrońca dobrze grający w ofensywie.

@SzahMatt: Mamy zbyt wielu piłkarzy do asytstowania

@PuyolTheBest: Patrząc na to z perspektywy Semdedo to owszem. Lepszych pod tym względem od niego jest 14 zawodników w zespole. Natomiast Roberto jest 4 najlepszym asystentem w zespole. Przed nim są tylko Messi, Suarez i Alba. Wcale nie tak dużo.

@SzahMatt: Bo Roberto to jest człowiek asysta ten gościu jak jest na skrzydle to wiadomo że będzie asysta
« Powrót do wszystkich komentarzy