Marca: Nélson Semedo ma oferty z Anglii i Włoch [Aktualizacja]

Julia Cicha

15 maja 2019, 10:44

Marca, MD

236 komentarzy

Barcelona pozyskała Nélsona Semedo z Benfiki latem 2017 roku. Zapłaciła za niego 30 milionów euro + 5 milionów zmiennych, mimo że nie była pewna opłacalności tej transakcji. Po dwóch sezonach klub wie już, że Portugalczyk jest świetnym obrońcą. Problemem okazuje się jednak konieczność dzielenia przez niego minut z Sergim Roberto.

Semedo rozegrał w tym sezonie 42% możliwych minut i nie jest zadowolony z tego wyniku. Zawodnik wie, że w innym zespole miałby pewne miejsce w pierwszym składzie. Z tego powodu Marca informuje dziś, że prawym defensorem interesują się drużyny z Premier League oraz z Serie A. Niektóre z nich mogłyby wyłożyć 35 milionów euro. Nie doszło jeszcze do przedstawienia oficjalnej oferty, ale Portugalczyk wie o zainteresowaniu innych klubów. Niedługo będzie musiał podjąć decyzję, do czego będzie mu potrzebne stanowisko Barcelony.

Jasne jest, że Barça potrzebuje pieniędzy, jeśli chce pozyskać de Ligta i Griezmanna. Dyrekcja sportowa będzie musiała rozważyć możliwe odejście Semedo, choć klub jest zadowolony z jego postawy. Jedynym piłkarzem nie na sprzedaż jest jednak obecnie Leo Messi. Jedną z możliwości byłoby zarobienie na Semedo oraz przeniesienie do pierwszego zespołu Moussy Wagué. Sergi Roberto, ze względu na status wychowanka, wydaje się mieć pewną pozycję.

Aktualizacja

Mundo Deportivo informuje, że źródło z Barcelony zapewniło, że Nélson Semedo nie jest na sprzedaż. Klub odsyła wszystkich do klauzuli odejścia wynoszącej 100 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kolejna genialna decyzja Valverde. Semedo zmiennikiem słabego roberto... :/

@maciek1992a: Semedo w lidze 0 asyst. Roberto - 7 (wszystkie w meczach gdzie grał na boku obrony).

Minuty Semedo w lidze - 1556. Minuty Roberto w lidze - 1999.

Nie wiem po co to tłumaczę, dla mnie to widać gołym okiem, ale Roberto mimo że to nie jest top 5. prawych obrońców świata to przerasta Semedo conajmniej 2x (nie odstając tak bardzo defensywnie, w ofensywie bije go na głowę). Semedo szum robi, ale jest po piłkarsku mało inteligenty i mimo dobrych warunków szybkościowych nie umie z tego korzystać.

W momencie gdzie naszym jedynym pomysłem na ofensywę poza Messim jest podłączanie się bocznych obrońców trzymanie takeigo jeźdzca bezgłowego korkuję Nam ofensywę. To jest tak na dobrą sprawę 1556 minut w sezonie ze stłumionym potencjałem.

W związku z tym nie pytajcie czy można go sprzedać - nawet za darmo można go wypchnąć :D.
« Powrót do wszystkich komentarzy