Marca: Nélson Semedo ma oferty z Anglii i Włoch [Aktualizacja]

Julia Cicha

15 maja 2019, 10:44

Marca, MD

236 komentarzy

Barcelona pozyskała Nélsona Semedo z Benfiki latem 2017 roku. Zapłaciła za niego 30 milionów euro + 5 milionów zmiennych, mimo że nie była pewna opłacalności tej transakcji. Po dwóch sezonach klub wie już, że Portugalczyk jest świetnym obrońcą. Problemem okazuje się jednak konieczność dzielenia przez niego minut z Sergim Roberto.

Semedo rozegrał w tym sezonie 42% możliwych minut i nie jest zadowolony z tego wyniku. Zawodnik wie, że w innym zespole miałby pewne miejsce w pierwszym składzie. Z tego powodu Marca informuje dziś, że prawym defensorem interesują się drużyny z Premier League oraz z Serie A. Niektóre z nich mogłyby wyłożyć 35 milionów euro. Nie doszło jeszcze do przedstawienia oficjalnej oferty, ale Portugalczyk wie o zainteresowaniu innych klubów. Niedługo będzie musiał podjąć decyzję, do czego będzie mu potrzebne stanowisko Barcelony.

Jasne jest, że Barça potrzebuje pieniędzy, jeśli chce pozyskać de Ligta i Griezmanna. Dyrekcja sportowa będzie musiała rozważyć możliwe odejście Semedo, choć klub jest zadowolony z jego postawy. Jedynym piłkarzem nie na sprzedaż jest jednak obecnie Leo Messi. Jedną z możliwości byłoby zarobienie na Semedo oraz przeniesienie do pierwszego zespołu Moussy Wagué. Sergi Roberto, ze względu na status wychowanka, wydaje się mieć pewną pozycję.

Aktualizacja

Mundo Deportivo informuje, że źródło z Barcelony zapewniło, że Nélson Semedo nie jest na sprzedaż. Klub odsyła wszystkich do klauzuli odejścia wynoszącej 100 milionów euro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gościu ma taki ciąg na bramkę, że wywaliłbym Sergio na ławkę i dał mu pograć na dłużej. W meczach z Realem prezentował się kapitalnie, mijał zawodników jak tyczki. Boczny obrońca z dobrym dryblingiem. Jak go oddamy do Anglii to za rok będzie w jedenastce sezonu. Ale Valverde wie lepiej, więc można tylko pomarzyć. Myślę, że jakby przyszedł inny trener to inni piłkarze mogli by się naprawdę rozwinąć jak np. Cou, który u Valverde tylko się marnuje.

@Piotr777: Semedo nie ma żadnego ciągu na bramkę XD Montoya już był lepszy w ofensywie

@Piotr777: Semedo w lidze 0 asyst. Roberto - 7 (wszystkie w meczach gdzie grał na boku obrony).

Minuty Semedo w lidze - 1556. Minuty Roberto w lidze - 1999.

CIĄG NA BRAME MA hahaha
« Powrót do wszystkich komentarzy