Marca: Nélson Semedo ma oferty z Anglii i Włoch [Aktualizacja]

Julia Cicha

15 maja 2019, 10:44

Marca, MD

236 komentarzy

Barcelona pozyskała Nélsona Semedo z Benfiki latem 2017 roku. Zapłaciła za niego 30 milionów euro + 5 milionów zmiennych, mimo że nie była pewna opłacalności tej transakcji. Po dwóch sezonach klub wie już, że Portugalczyk jest świetnym obrońcą. Problemem okazuje się jednak konieczność dzielenia przez niego minut z Sergim Roberto.

Semedo rozegrał w tym sezonie 42% możliwych minut i nie jest zadowolony z tego wyniku. Zawodnik wie, że w innym zespole miałby pewne miejsce w pierwszym składzie. Z tego powodu Marca informuje dziś, że prawym defensorem interesują się drużyny z Premier League oraz z Serie A. Niektóre z nich mogłyby wyłożyć 35 milionów euro. Nie doszło jeszcze do przedstawienia oficjalnej oferty, ale Portugalczyk wie o zainteresowaniu innych klubów. Niedługo będzie musiał podjąć decyzję, do czego będzie mu potrzebne stanowisko Barcelony.

Jasne jest, że Barça potrzebuje pieniędzy, jeśli chce pozyskać de Ligta i Griezmanna. Dyrekcja sportowa będzie musiała rozważyć możliwe odejście Semedo, choć klub jest zadowolony z jego postawy. Jedynym piłkarzem nie na sprzedaż jest jednak obecnie Leo Messi. Jedną z możliwości byłoby zarobienie na Semedo oraz przeniesienie do pierwszego zespołu Moussy Wagué. Sergi Roberto, ze względu na status wychowanka, wydaje się mieć pewną pozycję.

Aktualizacja

Mundo Deportivo informuje, że źródło z Barcelony zapewniło, że Nélson Semedo nie jest na sprzedaż. Klub odsyła wszystkich do klauzuli odejścia wynoszącej 100 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla mnie też Roberto na prawnej obronie to kołek. I to on nie ma pomysłu na gre. I prawie wszystko gra do tyłu. A w głowie mam jego głupie straty po których padały bramki. I glupie czerwone kartki. A jak miał kasować Bale to co puścił w PK.

@Skipper1987: Technicznie lepiej broni niż Semedo. Roberto miał słabsze mecze, ale takiego Viniciusa gasił jak dziecko, a Semedo nie nadążał. Lubie go, ale musi sie poprawić. Z Dembele stawonowili fajny Duet na prawej stronie swego czasu. Moim zdaniem jak poprawi grę defensywna (w końcu jest obrońca) to może zostać u nas na długo.

@Skipper1987: Semedo w lidze 0 asyst. Roberto - 7 (wszystkie w meczach gdzie grał na boku obrony).

Minuty Semedo w lidze - 1556. Minuty Roberto w lidze - 1999.

Roberto kołek :D
« Powrót do wszystkich komentarzy