Lionel Scaloni: Jeśli będziemy zjednoczeni na boisku, to zobaczymy najlepszą wersję Messiego

Radek Koc

14 maja 2019, 15:30

Mundo Deportivo

15 komentarzy

Selekcjoner reprezentacji Argentyny Lionel Scaloni opowiedział o swojej relacji z Leo Messim i zdradził przepis na sukces w zbliżającym się wielkimi krokami turnieju Copa América w Brazylii.

- Musimy grać jak prawdziwa drużyna. Na boisku musimy być jednością i w ten sposób zdołamy wydobyć to co najlepsze nie tylko z Messiego, ale ze wszystkich naszych zawodników. Nie mam wątpliwości, że to właśnie w tym znajduje się klucz do sukcesu. Każdy piłkarz musi dać z siebie wszystko, aby stworzyć wielką ekipę. Dzięki temu wszystko będzie dobrze funkcjonować. 

- To, czy rozmawiam z piłkarzami, zależy od indywidualnych relacji, jakie nas łączą. Jeśli chodzi o Leo Messiego, to nasza relacja była zawsze bliska i to się nie zmieni. Każdy jest, jaki jest. Staram się być blisko każdego zawodnika, lubię z nimi rozmawiać i nie zmienię tego. Są różne momenty. Czasami trzeba być blisko, a innym razem należy pozwolić, aby sprawy toczyły się tak jak wcześniej. Czasem trzeba również usiąść i porozmawiać indywidualnie lub grupowo. To kwestia relacji, jakie łączą trenera z każdym graczem, oraz osobowości każdego piłkarza. 

- Musimy rozmawiać o drużynie, o reprezentacji Argentyny i o liście powołanych na turniej Copa América. Trzeba omawiać te kwestie, a nie tylko osobę Leo Messiego. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mogliście to przetłumaczyć jako: "Jeśli będziemy scaleni na boisku". Bardziej by pasowało :v
« Powrót do wszystkich komentarzy