Cadena SER: Filipe Luis może odejść z Atlético i przenieść się do Barcelony

Dariusz Maruszczak

14 maja 2019, 11:30

Cadena SER, Sport

49 komentarzy

Jak podaje Cadena SER, Atlético stoi przed trudnym wyzwaniem przebudowy swojej defensywy. Z klubu może odejść kilku obrońców, a jeden z nich znajduje się na celowniku Barcelony.

Atlético na pewno opuszczą Lucas Hernández i Diego Godín, który pożegnał się w ostatnią niedzielę z kibicami na Wanda Metropolitano. Do tej dwójki mogą dołączyć jeszcze Juanfran i Filipe Luis. Cadena SER podaje, że prawy obrońca nie zaakceptował propozycji przedłużenia kontraktu wygasającego w czerwcu 2020 roku, a Brazylijczyk nie otrzymał nawet takiej oferty, choć jego umowa obowiązuje o rok krócej.

Tę sytuację może wykorzystać Barcelona, która poszukuje zmiennika dla Jordiego Alby. Filipe Luis mógłby trafić na Camp Nou razem z Antoine’em Griezmannem. Operacja jest jednak daleka od finalizacji. 33-latek ogłosił niedawno chęć pozostania w Atlético, choć w ubiegłym tygodniu spotkał się w Madrycie z wiceprezydentem Flamengo Marcosem Brazem i dyrektorem sportowym tego klubu Bruno Spindelem, którzy chcieli przekonać go do powrotu do ojczyzny. Wizja walki o trofea z Barceloną mogłaby jednak być kusząca dla Filipe Luisa, ale wiele w tej sprawie zależy od tego, czy Atlético zdecyduje się na przedłużenie współpracy z doświadczonym lewym obrońcą. Jeżeli nie, Dumie Katalonii łatwiej będzie dojść do porozumienia z Brazylijczykiem.

Fot. Carlos Delgado / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

wiecej ''starych dziadow''! a potem znikniemy z europejskiej pilki jak milan

@Zielu77: Przecież on ma być tylko zmiennikiem Alby. Żaden młody zawodnik nie zgodził by się na siedzenie na ławce.

@Zielu77: Nie no pewnie.. daj wychowanka, który później po jakiejś wpadce w istotnym meczu w którym zabraknie Alby będzie wyzywany w pierwszej kolejności od takich osób jak ty. Zrozumcie, ze tu jest potrzebne doświadczenie a tym bardziej w przypadku Alby.

@fcbarcafan19: Dokładnie my szukamy zamiennika a nie do pierwszego skadu
« Powrót do wszystkich komentarzy